An Evening with Branford Marsalis in NFM

An Evening with Branford Marsalis in NFM

Nie jest tajemnicą, że Branford Marsalis Quartet może być równie swobodny poza estradą, jak i podczas występów. Artyści są odważni, mają silne przekonania, które tak samo intensywnie wyrażają w muzyce, jak i w werbalnych wypowiedziach.

Na swoim najnowszym albumie Four MFs Playin’ Tunes Branford Marsalis Quartet bada granice muzycznej przygody i spójności zespołu. Rezultatem jest album pełen gracji i blasku, łączący piękne i subtelne dźwięki ballady z płyty Eternal z 2004 r. z ekstatycznymi kontrastami chwalonego przez krytyków Braggtown. Innymi słowy: być może jest to najbardziej wysublimowane osiągnięcie Branford Marsalis Quartet.

Brandford Marsalis, uznany saksofonista noszący tytuł NEA Jazz Master, wyróżniony trzema nagrodami Grammy i nominacją do Tony Award, jest jednym z najbardziej szanowanych muzyków naszych czasów. Nieustająco rozwija swoje umiejętności jako instrumentalista, kompozytor i szef wytwórni Marsalis Music, którą założył w 2002 r. W 1986 r. artysta stworzył własny kwartet i od zawsze (mimo kilku małych przerw we wczesnych latach działalności zespołu) traktował go jako główny środek wyrazu.

Członkowie Branford Marsalis Quartet są znani z umiejętności telepatycznej komunikacji między sobą, dużego zasobu muzyki bogatej w ekspresyjne melodie i prowokujące formy oraz niezrównanego ducha obecnego zarówno na koncertach, jak i w nagraniach. Kwartet od dawna jest uznawany za standard, według którego mierzona jest jakość innych zespołów tego rodzaju.

Wykonawcy:

  • Branford Marsalis Quartet
  • Branford Marsalis – saksofon
  • Joey Calderazzo – fortepian
  • Eric Revis – kontrabas
  • Justin Faulkner – perkusja

Lokalizacja

Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław

Komentarze