9. Noworoczny Koncert Charytatywny Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

9. Noworoczny Koncert Charytatywny Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Koncert na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych z Dolnego Śląska. Prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka.

Goście wieczoru: Kabaret Młodych Panów, Pełech&Horna oraz John Porter W czasie koncertu aukcja charytatywna, loteria fantowa, kwesta, sklepik aukcyjny. 8 grudnia 2010 roku w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pojawił się Radek Bielecki z wrocławskiego kabaretu Neo-Nówka.

Jako posłaniec dobrej nowiny – zaproponował, że razem z Michałem Gawlińskim i Romanem Żurkiem z kabaretu zgromadzą artystów, którzy zagrają koncert charytatywny, prowadzony przez kabaret Neo-Nówka.

Podtrzymując tę tradycję, to już po raz 9. spotykamy się na Noworocznym Koncercie Charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W tym roku cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę Domu Opieki Wyręczającej.

Cel to wyjątkowy, ponieważ Fundacja podjęła się trudu realizacji marzenia o pierwszym takim domu na Dolnym Śląsku.

Jest to marzenie rodzin, rodziców i opiekunów, gdyż dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore potrzebują profesjonalnej opieki medycznej, a ich opiekunowie wytchnienia w sytuacjach szczególnych, m.in. kiedy i ich dotknie choroba. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest pierwszym, najdłużej działającym na Dolnym Śląsku domowym hospicjum dla dzieci, organizacją pożytku publicznego utrzymującą się z dochodu z 1% podatku, refundacji kosztów leczenia z NFZ, dotacji sponsorów oraz zbiórek publicznych.

Kupując bilet dorzucasz swoją cegiełkę nie tylko do budowy Domu Opieki Wyręczającej, ale i realizacji marzeń rodziców i opiekunów przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci. Utalentowani artyści o dobrych sercach dają w zamian radość wszystkim tym, którzy lubią łączyć zabawę z pomaganiem.

Dlatego zawołaniem koncertowym jest „Pomagaj i baw się dobrze”. A czasem i „Szacun”.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze