„Seryjni poeci we Wrocławiu” – Maciej Robert i Rafał Skonieczny

„Seryjni poeci we Wrocławiu” – Maciej Robert i Rafał Skonieczny

8 listopada o 18.00 w Prozie odbędzie się spotkanie z poezją. Gośćmi cyklu „Seryjni poeci we Wrocławiu” będą Maciej Robert oraz Rafał Skonieczny, z którymi rozmowę poprowadzi Sonia Nowacka – krytyczka literacka, doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dyskusja będzie dotyczyła tomów „Superorganizm” (Wydawnictwo WBPiCAK) Macieja Roberta oraz „Duża muzyka” (Wydawnictwo WBPiCAK) Rafała Skoniecznego. Wstęp wolny. Na miejscu będą dostępne książki poetów.

Maciej Robert

łodzianin, rocznik 1977. Opublikował sześć książek poetyckich i jedną eseistyczną. Laureat nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Poeta w „Superorganizmie” powraca do dykcji znanej z „Collegium Anatomicum” i „Księgi meldunkowej”. W krótkich i z pozoru prostych utworach opowiada historie pełne znaczeń. Nowym i ważnym tematem tej poezji, który autor przerabia w nieoczywisty sposób, jest ojcostwo.

Rafał Skonieczny

urodził się w 1983 roku w Warszawie. Opublikował cztery książki z wierszami: „Dzikie strony” (2010), „Przeniesiony człowiek” (2013), „Antologia hałasu” (2016) i „Jestem nienawiść” (2018). Wydał kilka płyt z zespołami Hotel Kosmos i Rara. Zredagował wybór wierszy Grzegorza Kaźmierczaka „Centra” (2014) oraz zbiór tekstów piosenek Grzegorza Ciechowskiego „Obcy astronom” (2018). Wychował się nad rzeką, mieszka nad morzem. Tak jak w poprzednich książkach Skonieczny nie wstydził się mówić „boję się”, tak i „Duża muzyka” pełna jest lęków i słabości. Poeta ze swobodą spisuje intymne historie, nadając im formę wierszy, które czyta się jak mikroopowiadania. Głównym tematem książki jest doświadczenie ojcostwa. Ojcostwa, które wiąże się bezwzględną miłością i oddaniem, ale też poczuciem niepewności i lękiem przed utratą. Ojcostwa, które jest źródłem doskonałych utworów poetyckich.

Lokalizacja

Klub PROZA

Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław

Komentarze