Czytanie na Dywanie. Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

Czytanie na Dywanie. Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

Czytanie na Dywanie (polsko-ukraińskie czytanie literatury dziecięcej, zawsze czyta aktor/ka po polsku i aktor/ka ukraińska po ukraińsku) –  wersję polsko-ukraińską organizowana będzie raz w tygodniu.

  • Termin: od 5.04/wtorki o godzinie 9.30
  • Grupa wiekowa: dla polsko-ukraińskich grup dzieci 4-15 lat (każdorazowo grupa wiekowa dopasowana do charakteru czytanej książki).

 

Pierwsze spotkanie

5 kwietnia o godz. 9.30, odbędzie się na Podwórku Capitolu pierwsze spotkanie z literaturą dla dzieci również w języku ukraińskim. 

Po polsku będzie czytać Katarzyna Pietruska – aktorka Teatru Muzycznego Capitol, a po ukraińsku – Oksana Kozakiewicz, aktorka teatru im. Lesia Kurbasa we Lwowie, absolwentka wydziału aktorskiego Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franki, która przyjechała do Wrocławia z 17-miesięczną córką.

Wybrany został na to Czytanie na Dywanie fragment księgi pierwszej „Muminków” Tove Jansson, będzie więc można posłuchać o tym jak Muminki i ich przyjaciele radzili sobie z powodzią, która nawiedziła Dolinę.

Polecamy szczególnie dzieciom w wieku 8+, ale czy nie będzie fajnie przypomnieć sobie tę historię przeczytaną dawno, dawno temu? Albo usłyszeć ją po raz pierwszy - nawet jeśli ma się lat kilkadziesiąt lub kilka?

Autor grafiki: Paweł Pawlak.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Teatr Muzyczny Capitol

Marszałka Józefa Piłsudskiego 67, 50-020 Wrocław

Komentarze