Wrocławskie Spacery w Zieleni – spacer w Dolinie Bystrzycy

Wrocławskie Spacery w Zieleni – spacer w Dolinie Bystrzycy

Zielony Wrocław zaprasza na drugi spacer pośród wrocławskiej zieleni. Tym razem Małgorzata Piszczek zabierze uczestników do urokliwego i pełnego dzikiej przyrody Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy. Poznamy świat roślinności dolin rzecznych, dowiemy się co to są łęgi, olsy a nawet grądy.

Podróż rozpocznie się w Jarnołtowie, przy pętli autobusowej, dokąd dojeżdża autobus 109 z Dworca Świebodzkiego. Zaraz przy pętli znajduje się urokliwa karczma Rzym, położona w starym budynku dworskim. Obok jest też stary młyn.

Niedziela 16 czerwca 2019 r., pętla autobusu 109 w Jarnołtowie, początek o godz. 12.00-12.15.

Niedzielne spacery z przewodnikiem

„Wrocławskie spacery w Zieleni” to nowa propozycja Zielonego Wrocławia dla mieszkańców. Będzie to cykl niedzielnych spacerów z przewodnikiem, podczas których poznamy różnorodność wrocławskich krajobrazów.

Przyjdź, poznaj wrocławską przyrodę na żywo: jej charakter, osobowość i zwyczaje, naucz się ją pielęgnować i chronić. Myślą przewodnią „zielonych wypraw” będzie budowanie i kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez bezpośrednie nawiązywanie relacji z otaczającą przyrodą i wzbudzenie empatii wobec świata istot żywych.

Spacery od maja do października

Spacery będą odbywały się cyklicznie, od maja do października, w wybrane niedziele. Do każdego z miejsc  będzie można dojechać komunikacją miejską i rowerem.

Spacery są odpowiednie dla dzieci i osób starszych, odbywają się w tempie „poszukiwawczym”. Czas trwania spaceru to ok. 1,5 h.

Program spacerów (dostosowany do miejsca):

  •  Rozpoznawanie roślin i poznawanie ich biologii, właściwości, wymagań.
  •  Poznawanie fizjonomii zbiorowisk roślinnych.
  •  Czytanie z krajobrazu, rozmowy na temat pamięci miejsca i ludzi.
  •  Dyskusje na temat gospodarowania zasobami przyrody i pielęgnacji zieleni.
  •  Zielnik fotograficzny.
  •  Udział zaproszonych gości (amatorzy i zawodowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach nauk przyrodniczych).
  •  Zabawy z roślinnym kluczem (także z kluczem do oznaczania roślin).

Komentarze