Spotkanie KOŁO choinki

Spotkanie KOŁO choinki

Już po raz drugi mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego będą mieli wspólną, osiedlową choinkę. Stanie w centralnym miejscu, na trójkątnym skwerku u zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki

Każdy może się włączyć nie tylko w strojenie, ale także w budowę „drzewka”. Tegoroczna choinka ma zostać m.in. zbudowana z… kół rowerowych.

Uroczyste Spotkanie KOŁO choinki z jej ubieraniem, tradycyjnym kolędowaniem, ciepłą zupą i świąteczną atmosferą już w czwartek, 14 grudnia - w godzinach 13.00-17.00 u zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki.

W programie:

  • ubieranie choinki przy świątecznych melodiach,
  • warsztaty z wykonywania ozdób choinkowych,
  • występy dzieci (o godzinie 15.00),
  • warsztaty śpiewu bardziej i mniej znanych polskich kolęd i pastorałek,
  • warsztaty Nowego Cyrku,
  • świąteczne malowanie twarzy,
  • ciepły poczęstunek oraz inne atrakcje.

Informacje organizacyjne

Organizatorzy proszą o przyniesienie na wydarzenie ozdób choinkowych (odpornych na warunki atmosferyczne). Część ozdób zostanie także wykonanych wspólnie na miejscu.

DO ZOBACZENIA KOŁO CHOINKI!

Organizatorem wydarzenia jest Koalicja Oławska, czyli zrzeszone podmioty działające na rzecz Przedmieścia Oławskiego, w tym: Wrocławska Rewitalizacja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, szkoły z Przedmieścia Oławskiego, Komenda Policji Rakowiec, Stowarzyszenie Pomocy „Iskierka”, Pracownia I Komuny Paryskiej 45, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie, Wrocławska Spółdzielnia Socjalna oraz Rada Osiedla Przedmieście Oławskie.

Tak świętowano na Przedmieściu Oławskim podczas ubierania choinki przed rokiem.

Lokalizacja

Skwer u zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej

Skwer u zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej,  Wrocław

Komentarze