wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na „Bajkoterapię z Larysą Nicoj”, ukraińską autorką literatury dziecięcej oraz tłumaczami wydanej w języku polskim książki jej autorstwa zatytułowanej „Niegrzeczniątka i marudzielcy”: Ireną Stańczyk oraz Przemysławem Lis-Markiewiczem. Spotkanie z autorami odbędzie się w niedzielę, 17 marca o godzinie 10.00 w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184. W wydanych w 2023 roku „Niegrzeczniątkach i marudzielcach” zebrano historyjki dla najmłodszych, w których to będący głównym bohaterem Kot Mruczek przedstawia przygody wszystkich znanych mu dzieci z sąsiedztwa. Są wśród nich i leniuszki, i kłamczuszki. Zdarzają się zapominalscy czy grymaśnicy. Dzieci czeka czas próby, jednak ich bajkowa przygoda pomoże niegrzeczniątkom się poprawić. Larysa Nicoj to uznana ukraińska pisarka i edukatorka, autorka ponad 20 książek dla dzieci.

Pisarka jest laureatką krajowych i międzynarodowych nagród literackich, w tym najwyższej ukraińskiej nagrody w dziedzinie literatury ukraińskiej – Nagrody Gabinetu Ministrów Ukrainy im. Łesi Ukrainki. Larysa Nicoj jest także popularyzatorką czytelnictwa oraz pomysłodawczynią akcji „Dorośli czytają dzieciom” oraz „Poczytaj mi, tato”.

Bajki jej autorstwa niosą ze sobą funkcje terapeutyczne. Przy wsparciu ONZ w 2021 roku, korzystając z metody bajkowo-terapeutycznej, pracowała z rodzinami ukraińskimi – uczestnikami działań wojennych w regionach znajdujących się na linii. W 2022 roku wspólnie z zespołem „Jedna Rodzina” oraz wrocławskim kołem Związku Ukraińców w Polsce realizowała we Wrocławiu serię spotkań terapeutyczno-bajkowych dla uchodźców. W 2023 roku przy wsparciu Ukraińskiego Instytutu Książki przetłumaczono i opublikowano jej książkę “Niegrzeczniątka i marudzielcy”. Książka zawiera opowieści o współczesnych dzieciach, wykorzystujące metodę bajkowo-terapeutyczną – technikę pedagogiczną polegająca na korygowaniu zachowania dzieci za pomocą bajki.

Pisarka ponownie odwiedzi Wrocław aby zaprezentować swoją książkę odpowiadającą na potrzeby integracji ukraińskich i polskich dzieci oraz ułatwiającą proces wymiany kulturowej. W spotkaniu udział wezmą także polscy tłumacze książki: Irena Stańczyk i Przemysławem Lis-Markiewicz. Serdecznie zapraszamy młodszych i starszych do udziału w wydarzeniu. Wierzymy, wspólna zabawa i rozmowa o książce pomoże w wzajemnym zbliżeniu i zrozumieniu dzieci obu narodów. Podczas wydarzenia będzie można nabyć książkę „Niegrzeczniątka i marudzielcy”.

TERMINY Bajkoterapia z Larysą Nicoj

  • Centrum Historii Zajezdnia

    • Niedziela 21 kwi
      • 10:00

Miejsce

Zobacz także