Akademia odkrywców

Akademia odkrywców

Czy chemia może służyć zabawie? O tym przekonają się najmłodsi goście Centrum Handlowego Auchan Bielany, którzy wezmą udział w kolejnym z cyklu spotkań „Akademia małych odkrywców”. W sobotę 16 lutego mali uczestnicy wspólnie wykonają popularną zabawkę – slime. 

Podczas najbliższego spotkania z cyku „Akademia małych odkrywców” dzieci przekonają się, że dzięki eksperymentom chemicznym mogą powstawać oryginalne zabawki. Slime, czyli plastyczna masa wyglądem przypominająca galaretę, od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Można ją kupić, ale znacznie więcej radości sprawi wykonanie jej samodzielnie.

W sobotę 16 lutego w pasażu Centrum Handlowego Auchan Bielany pojawi się laboratorium chemiczne, które zaprosi dzieci na wyjątkowe warsztaty. Uczestnicy dowiedzą się, jak własnoręcznie można wykonać slime’a. Do wyboru młodych chemików będą trzy receptury. Dzięki nim powstaną zabawki o różnych kolorach i fakturze. Uczestnicy poznają proporcje poszczególnych składników i zasady ich łączenia, a następnie pod okiem animatorów wykonają zabawki, które będzie można zabrać do domu.

Do końca roku w ramach cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 11 spotkań. Udział w każdym z nich nagradzany jest pieczątkami, które mali akademicy mogą zbierać w specjalnym indeksie. Pieczątki można wymieniać na nagrody – przybory szkolne i zestawy naukowe.

„Akademia małych odkrywców” odbędzie się 16 lutego w Centrum Handlowym Auchan Bielany przy ul. Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 17.00.

Udział w zabawie jest bezpłatny.  

Lokalizacja

Centrum Handlowe Auchan Bielany

Francuska 6, 55-040 Bielany Wrocławskie

Komentarze