Sztuka zdrowia – warsztaty dla seniorów

Sztuka zdrowia – warsztaty dla seniorów

Sztuka zdrowia, to zajęcia łączące zdrowie i sztukę, czyli wykłady i dyskusje o zdrowym odżywianiu oraz kreatywne warsztaty rękodzielnicze. Celem warsztatów jest aktywizacja, edukacja oraz rozwój dojrzałych odbiorców kultury.

Cykl zajęć rozpocznie się wykładem, dyskusją i degustacją. Będziemy rozmawiać o zdrowym i poprawnym odżywianiu (świadome kupowanie produktów), poznamy lepiej właściwości ziół oraz „zieleninę” niezbędną w zbalansowanej diecie, a także zdrowe roślinne zamienniki tradycyjnych past. Prowadząca podzieli się z nami oryginalnymi przepisami oraz poradami, a na podsumowanie zaprosi nas na degustację roślinnych past, serków i ziół.

W drugiej części zajęć skoncentrujemy się na arteterapii. Tematem będzie malarstwo ekspresjonistyczne, mające dobroczynny, terapeutyczny wpływ na uczestników warsztatów. Sztuka Zdrowia, to kreatywnie i aktywnie spędzony czas z dużą ilością przydatnej wiedzy i zabawą. Program jest skierowany do grupy seniorów 55+. Nasze spotkania mają na celu inspirowanie i zachęcanie do zabawy ze sztuką w domu, czy to samodzielnie, czy w towarzystwie dzieci lub wnucząt.

Zapisy: Renata Zagórska, 71 325 14 83 w.123, renata.zagorska@ckagora.pl.
 

Lokalizacja

Centrum Kultury Agora

Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Komentarze