Happy Bears Day w Zoo Wrocław

Happy Bears Day w Zoo Wrocław

Świętując pierwszy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia fundacja DODO i wrocławskie zoo, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, chcą zbudować „dom” dla dwóch niedźwiedzi himalajskich w laotańskim sanktuarium w Luang Prabang, które prowadzi organizacja Free the Bears. W sobotę na odwiedzających Zoo w związku z Happy Bears Day czeka wiele atrakcji.

We wrocławskim zoo mieszka sześć niedźwiedzi reprezentujących dwa gatunki – niedźwiedzie brunatne i himalajskie. Zatem Przemisia, Kora, Mania, Całka i Józek, zostali naturalnymi ambasadorami swoich „braci” z Laosu.

Pracownicy zoo i wolontariusze fundacji DODO jednym głosem proszę o wsparcie akcji zbiórki pieniędzy na budowę domu dla niedźwiedzi w Laosie i zapraszają na spotkanie z wrocławskimi niedźwiedziami już w najbliższą sobotę – 11.05, od godz. 10.00.

Harmonogram - Marsz Niedźwiedzi w Zoo Wrocław:

  • 09.00 - 09.45 - wszystkie dzieci, w wieku 0-16 lat, z pluszowymi misiami lub przebrane za misie, wchodzą bezpłatnie (wejście Bramą Główną, osoby towarzyszące - opiekunowie, muszą mieć ważny bilet),
  • 10.00 – 10.30 - rozpoczęcie obchodów przy wybiegu niedźwiedzi himalajskich - powitanie, tort dla Całki i Józka oraz spotkanie z ich opiekunem,
  • 10.45 – 11.15 - tort dla Kory i Manii oraz spotkanie z ich opiekunem,
  • 11.30 – 12.30 - spotkanie z autorami bloga „Pola i Michał w podróży” sala wykładowa w Afrykarium) oraz pokaz zdjęć, filmów z sanktuariów ratujących niedźwiedzie,
  • 12.30 – 14.00 - zwiedzanie Pawilonu Polarnego.

Pomóż ratować niedźwiedzie w Laosie

Zbiórka „Fundacja Zoo Wrocław DODO ratuje niedźwiedzie w Laosie”.

W Laosie w Luang Prabang fundacja Free the Bears, która uratowała już 900 niedźwiedzi, buduje sanktuarium ratujące dzikie zwierzęta. Pomóżmy zbudować kolejny wybieg dla dwóch niedźwiedzi. To koszt 40 000 zł. Potrzebne jest solidne ogrodzenie, drzewa i platformy, aby niedźwiedzie nauczyły się wspinać, jeziorko, aby mogły rozruszać przez lata zastałe łapy, odbudować masę mięśniową, która zaniknęła, gdy były przetrzymywane w klatkach niewiele większych od nich samych.

Dla najhojniejszych darczyńców czekają nagrody:

  • za wpłatę powyżej 100 zł organizatorzy przesyłają drogą elektroniczną podziękowania i wysokiej rozdzielczości zdjęcie niedźwiedzia uratowanego w Laosie
  • za wpłatę powyżej 1000 zł wyjątkowe zwiedzanie Zoo z opiekunem niedźwiedzi i innych zwierząt drapieżnych. Jedyna taka okazja, by podglądnąć życie drapieżników w ogrodzie zoologicznym i poznać wiele ich sekretów.
  • za wpłatę powyżej 1500 zł wyjątkowe zwiedzanie Afrykarium. Jedyna taka okazja, by poznać pingwiny, rekiny, manaty, hipopotamy i innych mieszkańców Afrykarium w towarzystwie ich opiekunów.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

ZOO Wrocław

Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Komentarze