Esport zamiast piłki nożnej. Śląsk bierze udział w turnieju w grę FIFA

W czwartek – 23 kwietnia – rozpoczyna się Canal+ Ekstraklasa Cup, czyli rozgrywki w grę FIFA20, które będą transmitowane w telewizji Canal+. W zawodach biorą udział przedstawiciele wszystkich klubów PKO Ekstraklasy, a Śląsk będzie reprezentowany przez Adriana Łyszczarza.


Kibice wyczekują wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy, a w ostatnich dniach widać światełko w tunelu – liga ruszy najpewniej pod koniec maja. Tymczasem platforma Canal+ i spółka zarządzająca ekstraklasą zorganizowały wirtualny turniej, w grę FIFA20. Przedstawiciele każdego klubu ekstraklasy najpierw zagrają w fazie grupowej (czterech zawodników zostało podzielonych na cztery grupy), a następnie ośmiu weźmie udział w drabince pucharowej.

Czytaj także: Piłkarze Śląska przygotowują się do wznowienia rozgrywek.

Profesjonalny komentarz wirtualnych spotkań

Mecze będą komentowane przez dziennikarzy Canal+ Sport, m.in. Krzysztofa Marciniaka, Przemysława Pełkę czy Kazimierza Węgrzyna, a za mikrofonem zasiądzie także Adrian „Kamyk” Kamiński, etatowy gracz FIFA20 z doświadczeniem w komentowaniu wirtualnych spotkań. Nie zabraknie także studia, w którym Bartosz Ignacik przeprowadzi wywiady z piłkarzami.

Reprezentujący WKS Adrian Łyszczarz w fazie grupowej zmierzy się z Olafem Nowakiem z Zagłębia Lubin, Hubertem Matynią z Pogoni Szczecin oraz piłkarzem Wisły, Michałem Buchalikiem.

Transmisja w Canal+

Ze względu na przerwę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, turniej będzie można śledzić na antenie Canal+ Sport – pierwsze spotkania zaplanowane są na czwartek, 23 kwietnia. Faza grupowa będzie transmitowana od czwartku do soboty o godzinie 21.00 (23-25 kwietnia, 30 kwietnia-2 maja, 7-9 maja i 14-16 maja), a w niedzielę dziennikarze podsumują dotychczasowe spotkania. Od 21 maja zaplanowana jest faza pucharowa. Co istotne, wszystkie mecze WKS-u będą dostępne na klubowych social mediach.

Ekstraklasa nie jest jedyna

Canal+ Ekstraklasa Cup jest w pełni realizowany przez ESL Gaming Polska przy współpracy z agencją Lagardere Sports. Co ciekawe, wirtualne turnieje z udziałem piłkarzy organizowane są w okresie kwarantanny również przez inne ligi zagraniczne – m.in. hiszpańską La Liga, angielską Premier League, niemiecką Bundesligę i amerykańską MLS.

Turniej CANAL+ Ekstraklasa Cup

Grupa A
Legia Warszawa – Maciej Rosołek
Jagiellonia Białystok – Bartosz Bida
Górnik Zabrze – Daniel Ściślak
ŁKS Łódź – Dominik Budzyński

Grupa B
Cracovia - Tomas Vestenicky
Lech Poznań – Filip Marchwiński
Wisła Płock – Jakub Rzeźniczak
Korona Kielce – Jakub Żubrowski

Grupa C
Piast Gliwice – Martin Konczkowski
Lechia Gdańsk – Kacper Urbański
Raków Częstochowa – Jarosław Jach
Arka Gdynia – Michał Nalepa

Grupa D
Śląsk Wrocław – Adrian Łyszczarz
Pogoń Szczecin – Hubert Matynia
Zagłębie Lublin – Olaf Nowak
Wisła Kraków – Michał BuchalikZgłoś uwagę