Piłkarze Śląska przygotowują się do wznowienia rozgrywek

Piłkarze Śląska Wrocław rozpoczęli okres izolacji przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy. Przez dwa najbliższe tygodnie będą codziennie raportować stan zdrowia, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa, a trenować mają w mniejszych grupach. To wszystko po to, by pod koniec maja wrócić na boiska ekstraklasy, choć mecze zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

  • fot. Śląsk Wrocław

    fot. Śląsk Wrocław


– Dwutygodniowa izolacja oraz szczegółowe sprawdzanie stanu zdrowia ma umożliwić powrót do treningów, a następnie do rozgrywania meczów ligowych. W Śląsku Wrocław stawiamy zdrowie na pierwszym miejscu, dlatego drużyna oraz wyznaczone osoby skrupulatnie stosują się do wszelkich zaleceń. Chcemy bezpiecznie przygotować się do powrotu do gry – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Rozpoczęła się izolacja

Rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały wstrzymane na początku marca. Teraz jest realna szansa, że piłkarze wrócą do gry pod koniec maja.

Najpierw piłkarze i członkowie drużyny (sztab szkoleniowy, osoby funkcyjne) przejdą dwutygodniowa izolację, podczas której będą zobowiązani do wypełniania codziennych raportów, regularnego mierzenia temperatury, ograniczenia wychodzenia z domu i zachowywania szczególnych środków ostrożności. Po tym czasie rozpoczną treningi w mniejszych grupach, ale wcześniej przejdą testy na obecność koronawirusa.

Tymczasem – w oczekiwaniu na wznowienie rozgrywek – zawodnicy Śląska trenują indywidualnie w swoich domach.

„Piłkarze mają określone zadania”

– Obecnie zawodnicy znajdują się w okresie przejściowym. Można to porównać do pracy, którą wykonują przed startem przygotowań między sezonami lub rundami. Jeszcze nie ćwiczymy razem w klubie, ale już mają określone zadania. Chcemy przeprowadzić to podobnie jak latem. Oczywiście nic nie zastąpi obozu przygotowawczego, ale będziemy robić co się da, by pracować na tym samym poziomie i jak najlepiej przygotować się do powrotu meczów - podkreśla trener przygotowania motorycznego WKS-u, Michał Polczyk.

Jak podkreśla szkoleniowiec, piłkarze powinni być gotowi na wznowienie meczów. – Podczas kwarantanny dwa tygodnie pracowali, potem mieli dwa tygodnie wolnego, co jest normalne podczas dłuższej przerwy w rozgrywkach, ale nie oznacza lenistwa i braku jakiegokolwiek ruchu – relacjonuje trener Polczyk.

Start rozgrywek pod koniec maja

I choć nie ma jeszcze pewnej daty wznowienia rozgrywek, to nieoficjalnie mówi się, że pierwsze spotkania po przerwie odbędą się 30 maja.Zgłoś uwagę