Dzień Dziecka Wrocław 2014 – imprezy

Sprawdź, gdzie pójść na Dzień Dziecka we Wrocławiu

 • fot. Grzegorz, flickr


Pierwszy czerwca to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. A dorośli prześcigają się w pomysłach, jak zorganizować najmłodszym Dzień Dziecka. Gdzie pójść na Dzień Dziecka we Wrocławiu? Sprawdź program imprez.

W ofercie festyny, warsztaty, filmy, pikniki, spektakle. Jest w czym wybierać.

W ofercie m.in festyny na Nowym Dworze, Sępolnie i Nadodrzu, pokaz fontanny multimedialnej dla dzieci, pokaz wielkich rowerów i widowiskowy spektakl plenerowy "Okruchy wielkich snów" w Parku Staromiejskim, kiermasz książek i spotkanie z wróżką w kinie Nowe Horyzonty. Wśród propozycji również spektakle dla najmłodszych. swoje propozycje mają również centra handlowe.

Trwa też nasz książkowy konkurs. Do wygrania książki dla dzieci i młodzieży. Czytaj tutaj.

Sezon na kąpieliska

Od 1 czerwca w godz. 9-19, otwarte będą basen Kłokoczyce i dwa kąpieliska – Morskie Oko i Glinianki. Z okazji Dnia Dziecka wejście na basen i kąpieliska dla dzieci będzie bezpłatny (na podstawie legitymacji szkolnej).

Zobacz też zdjęcia z dzieciństwa znanych wrocławian: Znani wrocławianie o swoim dzieciństwie

 

Dzien Dziecka w Aquaparku Wrocław

Dzień Dziecka w AQUAPARK WROCŁAW

Dzień Dziecka w aquaparku

niedziela, 1 czerwca, godz. 11.00-17.00, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99

Aquapark Wrocław przygotował szereg atrakcji, by uczcić to najważniejsze w roku święto

 • 11.00 wodne gry i zabawy z animatorami
 • 13.00 turniej zjazdów ze zjeżdżalni BLACK HOLE (Uwaga: tylko dla dzieci powyżej 130 cm wzrostu!)
 • 15.00 rodzinny konkurs przeciągania liny
 • 16.00 skoki do wody w szalonych kostiumach (Uwaga: prosimy o nieprzynoszenie własnych kostiumów!)
 • 17.00 animacje w stylu pirackim

 

Dzień Dziecka na lotnisku Szymanów

 

Dzień Dziecka z Aeroklubem Wrocławskim

Dzień Dziecka z Aeroklubem Wrocławskim

niedziela, 1 czerwca, godz. 12.00-17.00, lotnisko Szymanów k/Wrocławia

Atrakcje:

 • Aeroklub Wrocławski: wystawa statyczna samolotów, dmuchańce, catering
 • OKSiR Wisznia Mała w godz. od 14:00-17:00: zabawa z chustą klanzy, malowanie twarzy, bańki mydlane, kręcone baloniki, budowanie z mega-klocków, gry i zabawy zręcznościowe
 • MDK na Kołłątaja w godz. od 13:00-17:00: start rakiety, pokaz balonów, loty modeli akrobacyjnych
 • Muzeum Twierdza BTR-40 (Military Camp) w godz. od 12:00-17:00: darmowe zwiedzanie Muzeum Twierdza BTR-40, malowanie twarzy w barwach militarnych, jazda wozem bojowym, strzelnica, pole minowe i inne konkurencje z nagrodami dla najlepszych najmłodszych.

Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej

 

Dzień Dziecka piknik na Wyspie Słodowej

Dzień Dziecka piknik na Wyspie Słodowej

niedziela, 1 czerwca, godz. 13.00-18.00, wstęp wolny

W programie m.in. dwugodzinny, wielopokoleniowy maraton zumby, bieg na orientację dla rodziców i dzieci, fit jogę oraz pilates.

Dla dzieci zarówno atrakcje sportowe, jak i intelektualne. Chętni będą mogli wziąć udział w animacjach tanecznych, torze przeszkód, warsztatach kung-fu oraz pobawić się na ulubionych dmuchańcach. Dla głodnych wiedzy odbędą się pokazy doświadczeń, krótka gra terenowa oraz zajęcia plastyczne, podczas których dzieci będą wyklejać z naturalnych materiałów kontynenty. Aby zainteresować najmłodszych historią, wraz z partnerami przygotujemy historyczne krzyżówki i quizy z nagrodami.

Na wyspie Słodowej stanie również miasteczko informacyjne. To miejsce, w którym udzielane będą porady zdrowotne, socjalne i rodzinne, a także prowadzone będą zapisy na bezpłatne warsztaty dla rodziców. Przy stanowisku „Mojej Rodziny” będzie można też wziąć udział w konkursach, w których nagrodami będą m.in.: podwójne zaproszenia do Kwatery Głównej, Teatru Lalek i Capitolu.

 

Dzień Dziecka w zoo

Dzień Dziecka w zoo

Dzień Dziecka w zoo

Wrocławskie zoo bierze udział w Festiwalu Literatury Dla Dzieci. Podczas festiwalu można wybrać się do ZOO na spacer śladami wierszy Jana Brzechwy, które znajdować się będą przy wybiegach wybranych zwierząt.

Niedziela 1 czerwca. Brzechwa w ZOO - spacer śladami wierszy Jana Brzechwy, Ogród Zoologiczny we Wrocławiu (bez ograniczeń wiekowych) - bez zapisów.

Dzień Dziecka w Parku Staromiejskim

Dzień Dziecka w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek

Dzień Dziecka w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek

niedziela, 1 czerwca, od godz. 12.00-18.00, Ogród Staromiejski, pl. Teatralny
Przyjdź 1 czerwca do Ogrodu Staromiejskiego na uroczyste otwarcie 2. PRZEGLĄDU NOWEGO TEATRU DLA DZIECI. Zobacz wielkie widowisko teatralno-cyrkowe: HIGH DREAMINGczeskiego Teatru V.O.S.A. z muzyką na żywo, welocypedami, szczudlarzami i akrobatami!
Widowiskowy spektakl plenerowy "Okruchy wielkich snów", opowiadane jedynym w swoim rodzaju językiem z pogranicza teatru i cyrku, mówi o ludzkich marzeniach i niespełnieniach. Każde z przedstawień jest niepowtarzalne - aktorzy zmieniają plener w wielką, wszechobecną przestrzeń teatralną, włączając w akcję każdorazowo inne elementy lokalnej architektury oraz oczywiście widzów.
Weź udział w bezpłatnych warsztatach, literackich podchodach, odwiedź wystawę ilustracji, zagraj w grę multimedialną. UWAGA! Są jeszcze miejsca na bezpłatne warsztaty w ramach 2. PRZEGLĄDU NOWEGO TEATRU DLA DZIECI 1-8 czerwca: TEKTURA & PAPIER warsztaty plastyczne / Tekturowo Katarzyna Bury WARSZTATY MUZYCZNE / zespół Małe Instrumenty LITERATURA I DRAMAT / Agnieszka Wolny-Hamkało INSTALACJA TEATRALNA warsztaty teatralne / Martyna MajewskaWięcej informacji: www.przeglad.teatrlalek.wroclaw.pl

Dzień Dziecka W Hali Stulecia

 

Dzień Dziecka w Centrum Poznawczym

Dzień Dziecka w Centrum Poznawczym

niedziela, 1 czerwca, godz. 9.00-18.00, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia

W programie:

 • 10:00-17:00 – „Kosmiczna architektura” – plenerowa gra rodzinna
 • 10:00-18:00 – warsztaty z robotyki i wiele naukowych atrakcji razem z Małym Inżynierem
 • 09:00-18:00 – budujemy tekturowe miasto
 • 11:00-13:00 oraz 15:00-17:00 – 'Fabryka zabawy" – architektoniczny warsztat rodzinny (obowiązuje rezerwacja)
 • 14:00-16:00 – „Sępolno i WUWA” - spacer z przewodnikiem uliczkami Sępolna i historycznym szlakiem osiedla WUWA (obowiązuje rezerwacja)
 • 14:30-17:00 – „Sępolno i Biskupin” – rowerowa wyprawa po historycznych zielonych uliczkach Wielkiej Wyspy(obowiązuje rezerwacja)

Ponadto: zaczarowany autobus przed Centrum Poznawczym i słodki poczęstunek

Najmłodsi goście, którzy nie ukończyli 18 roku życia, będą mogli skorzystać ze zwiedzania Centrum Poznawczego i wszystkich przygotowanych atrakcji bezpłatnie, natomiast opiekunowie zapłacą jedynie 50 % ceny biletów. Szczegółowe informacje na www.centrumpoznawcze.pl zakładka "aktualności".

 

Pokaz fontanny multimedialnej dla dzieci

Pokaz fontanny multimedialnej dla dzieci

niedziela, 1 czerwca, godz. 14.00, fontanna multimedialna przy Hali Stulecia

Największa fontanna w Polsce i jedna z największych w Europie. Zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych. Wodne show zsynchronizowane jest z muzyką dając niesamowite wrażenie artystyczne.

 

Spacery, warsztaty, zajęcia na Dzień Dziecka

 

Królewski Kinderbal w Braslavii

Królewski Kinderbal w Braslavii

niedziela, 1 czerwca, godz. 12.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48

Minął już prawie rok, odkąd Filip Lewiński usłyszał właściwą diagnozę. Władca Braslavii, niepodzielnie rządzący sercami DziękiWamów, postanowił pomagać Władcom krain ościennych. Tak właśnie powstał Sojusz „Król i Smok”, którego zawiązanie zostanie już wkrótce uczczone podczas Królewskiego Kinderbalu. Wydarzenie, pełniące rolę oficjalnego rozpoczęcia działalności fundacji, odbędzie się 1 czerwca w Browarze Mieszczańskim. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:00.

Na uczestników zabawy czeka moc atrakcji, m.in. występ Królewskiego Iluzjonisty, Królewska Loteria oraz pokaz i kurs tańca hip-hop. Zebrane w trakcie wydarzenia środki zostaną przekazane na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych podopiecznych Fundacji.

Więcej informacji tutaj.

 

Dzień Dziecka w Konturach Kultury

Dzień Dziecka w Konturach Kultury

niedziela 1 czerwca, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

1.06.2014 / NIEDZIELA

 • 11.00 - PROJEKCJA DLA DZIECI – komedia o przebojowej rodzinie sprzed 4 milionów lat; animacja, familijny, przygodowy, USA, 2013, 98 min.
 • 13.00 – SPEKTAKL DLA DZIECI „MAGICZNE PRZYGODY KOTKI CZI” - autorska bajka Teatru Niebieski Kwiat zawierająca historię o zabawkach, a także gry i zabawy dydaktyczne, bajka dla dzieci od 3 lat. Czas trwania: 40 min.
 • 14.00-17.00 – WARSZTATY KUKIEŁKOWE DLA DZIECI, prowadzi Hanna Zawadzka - Woźniak – absolwentka krakowskiej ASP - Wydziału Architektury Wnętrz. 

 

Dzień Dziecka w Czekoladziarni

Dzień Dziecka w Czekoladziarni

niedziela, 1 czerwca, godz. 11.00, Czekoladziarni, ul. Włodkowica 19
W niedzielę, 1 czerwca organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na godz. 11 do Czekoladziarni. Z okazji ich święta czeka SUPER NIESPODZIANKA!

 

Dzień dziecka z Ram Pam Poni

Dzień dziecka z Ram Pam Poni

niedziela, 1 czerwca, godz. 14.00-18.00, ul. Brodzka 5c
W programie: zabawy i konkursy animacyjne dla dzieci, tworzenie wielkiego obrazu, zabawy sportowe dla dzieci, trampolina, karaoke, tańce, ognisko z kiełbaskami, robienie gofrów, zabawy sportowe dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Wstęp - 40zł, rodzeństwa zniżka 20%. Dla każdego gościa czeka drobny upominek. Zapisy pod numerem telefonu: 790 212 428, szczegóły: www.rampamponi.com.pl.

 

Dzień Dziecka na Zakrzowskiej

Dzień Dziecka na Zakrzowskiej 29

termin: 1 czerwca (niedziela), godz.: 11.00-13.00

Między godz.: 11.00 a 13.00 w trzech salach odbędą się kreatywne warsztaty. Każdy z uczestników sam decyduje, w którym momencie i na jak długo wchodzi na zajęcia. A w programie:

 • Twórcze Zabawy w Piotrusia Pana - Łapiemy cień (sala biała): nauka rysunku, zabawa w teatr, niezwykła stymulacja wyobraźni
 • Kreatywny zwierzyniec (sala turkusowa): tworzenie masek i zwierząt z papieru, malowanie buziek, skręcanie balonów, gry i zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną itp.
 • Naleśnikowo (kawiarenka): otwarty bufet do przygotowywania swoich ulubionych naleśników - na uczestników czekać będą naleśniki i wszystko to, co przyda się do ich wypełnienia: owoce, serki, warzywa, bite śmietany, konfitury i inne...
  koszt: 10 zł od osoby. Obowiązują zapisy: biuro@zakrzowska29.pl, 784 193 312

 

Dzień Dziecka w COCOFLI

Dzień Dziecka w COCOFLI

niedziela, 1 czerwca, godz. 11.00, kawiarnia Cocofli, ul. Włodkowica 9

Śladami Kokeshi – warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat. Literacko-plastyczna podróż do dalekiej Japonii. Śladami Aoki, japońskiej laleczki Kokeshi, dzieci będą podróżowały do Kraju Kwitnącej Wiśni. Będzie to wyobrażona podróż, dzięki której najmłodsi poznają koloryt kultury japońskiej i nauczą się kilku japońskich słów i gestów. Będą także miały okazję, by stworzyć własną laleczkę Kokeshi i ubrać ją w kimono własnego pomysłu.
Podczas warsztatów porozmawiamy też o wartościach, które przekraczają wszelkie granice - tym razem będziemy mówić o przyjaźni.
Warsztat poprowadzi Katarzyna Cieśla, psycholog i arteterapeuta.

Wstęp na warsztaty jest wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników obowiązują zapisy pod nr 71 756 99 90.
W dniach 31.05-01.06 również KIERMASZ KSIĄŻEK DLA DZIECI. W tych dniach publikacje wydawnictw: Format, Dwie Siostry, Zakamarki, Media Rodzina, Tatarak i wielu, wielu innych z 20% rabatem.

 

Odlotowy Dzień Dziecka w Technoludku

Odlotowy Dzień Dziecka w Technoludku

niedziela, 1 czerwca, godz. 12.00-14.00, Technoludek, ul. Duńska 9

Technoludek zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 11 lat na Odlotowy Dzień Dziecka, podczas którego poznamy latające konstrukcje!

W programie spotkanie z rakietami, balonami, samolotami i quadrocopterem. Zapisy: izabela.kamon@technologpark.pl, tel. 71 798 56 03. Koszt 30 zł/osoba.

 

Dzień Dziecka w Krzywym Kominie

Dzień Dziecka w Krzywym Kominie

niedziela, 1 czerwca, godz. 10.00 - ostatnie warsztaty o godz. 14.30, Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a

Dzień Dziecka w Krzywym Kominie to szereg zajęć, które pozwolą małym odkrywcom poznać tajniki budowania robotów i poduszkowców, pokażą różne techniki druku – od tych stosowanych jeszcze w czasach Gutenberga do tych  supernowoczesnych, nauczą, jak wprawić komiks w ruch i zamienić go w  prawdziwy film animowany. A to dopiero początek!
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej.

 

Spacery i przygody dla dzieci

Spacery i przygody dla dzieci

1 czerwca (niedziela), godz. 11.00

Smok Peroniusz, Zielone Wyspy i pogubione walizki, czyli Dworzec Główny niezwykły

Kiedy i w którym kierunku wyruszył z Wrocławia pierwszy pociąg? Po co pasażerom były „okulary kolejowe”? Co krasnale pakują do swych walizek i gdzie najchętniej czekają na pociąg? Co na dworcu robią skrzydlate koła i greccy bogowie? Na te, i inne pytania poszukamy odpowiedzi oglądając dokładniej wrocławski Dworzec Główny – podążymy tam, gdzie poślą nas wskazówki znalezione w małych walizkach...

 • Miejsce spotkania: przy wejściu głównym na dworzec kolejowy, dla dzieci w wieku: 5 – 12 lat wraz z rodzicami
 • Czas trwania: ok. 1, 5 godz., cena: 10 zł – za parę dziecko + rodzic/opiekun
 • Rezerwacja: mailowa - spacery.wroclaw@gmail.com lub telefoniczna: 601 455 918. UWAGA: w razie silnych opadów deszczu zajęcia nie odbędą się – informacja na stronie: www.antares.wroclaw.pl

 

Festyn na Partynicach

 

Ekologiczny Dzień Dziecka ? Żyjemy w Zgodzie z Naturą

Ekologiczny Dzień Dziecka - Żyjemy w Zgodzie z Naturą

niedziela, 1 czerwca, godz. 12.00, Partynice przy ul. Zwycięskiej 8 teren DODR

Możesz wydoić krowę, obejrzeć dziecięce występy i pieskie agility, ulepić glinianą figurkę i nauczyć się jak rozpoznawać różne gatunki roślin rosnące w naszym regionie.

W programie także ekologiczne konkursy i zabawy, jarmark produktów ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych, podczas którego będzie można spróbować i kupić dolnośląskie pierniki, soki, sery, miody, przetwory czy wędliny. A wszystko to na Partynicach, przy ulicy Zwycięskiej 8, na terenie DODR we Wrocławiu.
 

Partynice Dzieciom, Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2,

Partynice Dzieciom, Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2,

1 czerwca, 8 czerwca, godz. 11-19, wstęp wolny.

W ofercie:

 • plac zabaw dla dzieci: zjeżdżalnie, trampoliny;
 • pokazy rodeo;
 • pokazy kaskaderki konnej - przejazdy przez ogień;
 • wioska indiańska i spotkania z Indianami;
 • przejażdżki na kucykach;
 • muzyka na żywo;
 • gonitwy koni w dni wyścigowe (1 i 8 czerwca).

 

Dzień Dziecka na sportowo


Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

niedziela, 1 czerwca, godz. 12.00, teren kompleksu hotelowo-rekreacyjnego Gem, ul. Mianowskiego 2B

W programie m.in. piłka nożna na wesoło czyli mecz dziewczęta-chłopcy, gry, zabawy, konkursy rodzinne na basenie, tajniki tenisa ziemnego - zajęcia dla dzieci i dorosłych, atrakcje z nagrodami i upominkami. A do tego malowanie buziek, konkursy rysunkowe i taneczne oraz wielkie szamanie czyli grill i słodkości.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą strojów sportowych.

 

Softballowy Dzień Dziecka, czyli mecz KS Hrabiny Vs Warsaw Diamonds we Wrocławiu

Softballowy Dzień Dziecka, czyli mecz KS Hrabiny Vs Warsaw Diamonds we Wrocławiu

niedziela, 1 czerwca, godz. 11.00, boisko przy ulicy Paderewskiego

Hrabiny na swoim boisku ugoszczą drużynę stołeczną Warsaw Diamonds. Starcie będzie pożywką dla prawdziwych amatorów softballu i baseballu. Dla Hrabin to  kolejna okazja aby zdobyć cenne doświadczenie w grze. Prawdziwa adrenalina i emocje, tym razem nie jest to sparing towarzyski ale poważna rozgrywka!

Dla dzieci m.in. konkursy sportowe i nagrody. Po rozegranym dwumeczu organizatorzy zapraszają do spróbowania swoich softballowych sił.

 

V Bieg dla Maćka

V Bieg dla Maćka

niedziela, 1 czerwca, godz. 11.00, start - Centrum Handlowe Borek

W niedzielę 1 czerwca zapraszamy wszystkich sympatyków biegania wraz z rodzinami do Centrum Handlowego BOREK przy ulicy Hallera we Wrocławiu.

Na uczestników czekają: trasy o różnej długości: dla najmłodszych Bieg Krasnali na dystansie 160 m, dla dzieci szkolnych oraz wszystkich chętnych biegi na dystansie 900 m i 2500 m. Bieg Główny czyli „dyszka” będzie okazją do sportowej rywalizacji na zacienionych alejkach Parku Grabiszyńskiego. Trasą ta sama co w ubiegłych latach, warto więc zawalczyć o poprawę wyników. Na łące przy Ślęży (na 5 km) będzie zorganizowany punkt nawadniania.
Podczas „V Biegu dla Maćka” odbędą się po raz trzeci Mistrzostwa Galaktyki w Biegu z Wózkiem.

W ofercie również liczne atrakcje dla dzieci: zabawy na "dmuchańcach", konkursy, gry i zabawy oraz pokazy artystyczne. Wszystko pod troskliwą opieką animatorów.

"Bieg dla Maćka"ma swoją charytatywną stronę. Całkowity dochód z imprezy przeznaczamy na działalność fundacji prowadzącej wypożyczalnię sportowych wózków dla niepełnosprawnych dzieci. Pieniądze zebrane do puszek zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Maćka Jacha.

Zapisy do biegu na 10 km odbywają się poprzez stronę maciekbiega.pl oraz maratonypolskie.pl.

 

Turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka

Turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka

niedziela, 1 czerwca, godz. 9.45, ul. wita Stwaosza 37

Turniej zostanie rozegrany w grupach zawodników 7, 10, 14 lat.

Formularz zgloszeniowy, więcej informacji na stronie www.polonia.wroclaw.pl.

 

Dzień Dziecka w teatrze

 

Dzień Dziecka w Teatrze Pantomimy

Dzień Dziecka w Teatrze Pantomimy

niedziela, 1 czerwca, godz. 16.00, Duża Scena Teatru Polskiego

W programie Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was:

 • godz. 16.00 "Mikrokosmos" w reżyserii Konrada Dworakowskiego; o wyjątkową atmosferę podczas przedstawienia zadbają: CUKIER LUKIER, który przygotował słodkie co nieco, a sklep z zabawkami MILUTEK i kawiarnia MAM CZAS CAFE niespodzianki. Rezerwacja biletów tel. 71 337 21 03 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00) lub mailowo: a.paluch@pantomima.wroc.pl
 • godz. 17.30 "Marchewka z groszkiem" performatywne czytanie niezwykle zabawnej, pełnej absurdalnego humoru książki dla dzieci o warzywach polskich i importowanych. Zapraszamy na pierwsze takie, interaktywne czytanie we Wrocławiu! Wstęp na czytanie jest bezpłatny.

 

Otwarcie Nowego Teatru dla Dzieci - spektakle, warsztaty i zabawa

2.Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci

1-8 czerwca, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, tel. 71 335 49 11/12

Od 1 do 8 czerwca we Wrocławskim Teatrze Lalek publiczność zobaczy 17 spektakli, których twórcy nie boją się eksperymentów z formą, a młodego widza traktują poważnie. Są wśród nich zarówno odważne inscenizacje najnowszych sztuk, jak i nowatorskie interpretacje klasyki, widowiska o charakterze eksperymentów scenicznych oparte na interakcji z widzami, przedstawienia angażujące nowe media i nowoczesne spektakle lalkowe. Do Wrocławia przyjadą z przedstawieniami teatry z Wałbrzycha, Torunia, Białegostoku, Kielc, Warszawy, Łodzi i Poznania. Plenerowe widowisko z elementami sztuki cyrkowej przedstawi praski teatr V.O.S.A. Zobaczymy też produkcje wrocławskiego teatru: „Brzucho” dla najnajmłodszych, „Skarpety i papiloty”, „Sama, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” oraz premierowo „Plamę” - autorski projekt Martyny Majewskiej.

Spektakle podzielone są według grup wiekowych – dla maluchów do 3 roku życia, dla przedszkolaków, dla dzieci szkolnych i dla młodzieży. Bilety (zostały już pojedyncze, trzeba dowiadywać się w kasie) na spektakle są już w sprzedaży. Kosztują: normalne – 25 zł, ulgowe 20 zł, grupowe 15 zł, rodzinne (min. 4 osoby) – 15 zł.

http://www.wroclaw.pl/nowy-teatr-dla-dzieci

 

Dzień Dziecka z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Dzień Dziecka z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

niedziela, 1 czerwca, godz. 10.00-14.00, WCTD, ul. Kuźnicza 29a

Tego dnia dla dzieci moc atrakcji: warsztaty, spektakle i malowanie twarzy:

 • 10.00-11.00 – „Bajka o dwóch domkach” – spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat
 • 11.00-12.00 – Figle i wybryki w krainie plastyki -3,5-4,5-latki
 • 11.00-11.45 – żłobek artystyczny – 2-3,5-latki + rodzic
 • 11.15-11.55 – Wesołe Szkraby – 12-24 m-sc + rodzic
 • 12.15-13.15 – Warsztaty teatralno-muzyczno-rytmiczne – 3,5-4,5-latki
 • 13.30-15.30 – Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne 5-6-latki
 • 17.00 – „Baśń o złotej rybce” – spektakl dla dzieci od lat 4

Na wszystkie warsztaty wstęp bezpłatny – obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Bilety na spektakle – w cenie 18 zł – można rezerwować internetowo TUTAJ.

 

Teatrzyk Dnia Jednego

Teatrzyk Dnia Jednego

niedziela, 1 czerwca, godz. 12.00-14.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6, wstęp 5 zł

Warsztaty improwizacji teatralnej dla dzieci i młodzieżyzakończone występem scenicznym

W programie

 • poznanie podstawowych środków wyrazu teatralnego
 • praca nad ruchem, mimiką i emisją głosu
 • tworzenie rekwizytów
 • improwizowany występ sceniczny

Celem warsztatów jest przyswojenie przez dzieci podstawowych teatralnych środków wyrazu. Poznają one znaczenie ruchu, mimiki, sposobu emisji głosu, a przede wszystkim – spójnego budowania postaci scenicznej. Na postawie prostego scenariusza, pozostawiającego duże pole do swobody interpretacyjnej, każde dziecko wcieli się w postać jednego zwierzęcia. Podczas części plastycznej warsztatów stworzą one proste kostiumy i rekwizyty, które pomogą im wcielić się w wybraną postać. Na koniec zajęć zorganizowane zostanie krótkie przedstawienie z elementami improwizacji, zaprezentowane rodzicom i opiekunom dzieci.

 

Dzień Dziecka w muzeum

 

Dzień Dziecka w Muzeum Współczesnym Wrocław - Dzień Dziecka z pomysłami

Dzień Dziecka w Muzeum Współczesnym Wrocław - Dzień Dziecka z pomysłami

niedziela, 1 czerwca, godz. 13.30-16.00, MWW, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp bezpłatny

W ramach Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych odbędzie się specjalny warsztat poświęcony wystawie prac Stanisława Dróżdża pt. „Pomysły”. Artysta ten tworzył charakterystyczne słowa-obrazy i wizualne wiersze. Jego monumentalna praca zdobi fasadę schronu będącego tymczasową siedzibą MWW. Odbijając na dużej przestrzeni kolorowe litery my również stworzymy monumentalne dzieło sztuki.
 
Z okazji Dnia Dziecka zajęciom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje plenerowo-artystyczne, które zamienią warsztat w niezwykły piknik. Do zabawy udostępniona zostanie interaktywna praca Małgorzaty Dawidek Gryglickiej "Składaki", przy pomocy której zbudujemy swój własny komunikat w  przestrzeni.
 
godz. 13.30 – 16.00 w Beautiful Tube/Dziedziniec MWW, obowiązują zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym

Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym

niedziela, 1 czerwca, od godz. 10.00, wstęp wolny - obowiązują zapisy
 • godz. 12.00 "Dzieciństwo w czasach minionych" - zajęcia dla dzieci, zapisy od 26 maja w godz. 9-15, tel. 71 372 51 48
 • godz. 15.00 "Bestie Pana Lebensteina” - zabawa dla dzieci, zapisy od 26 maja w godz. 9-15, tel. 71 372 51 48

Cykl „Muzealne kocie ścieżki” - cykl, który odbywa się zawsze w 1. niedzielę miesiąca
1 czerwca, godz. 10.00-11.00, 11.30-12.30, 14.00-15.00, 15.30-16.30
"Marzenia i wyobraźnia, czyli jak powstaje sztuka” - zabawa dla dzieci. Wstęp za biletem 15 zł. Wszyscy uczestnicy dostaną upominki. Zapisy od 26 maja w godz. 9-15, tel. 71 372 51 48.

 

Dzień Dziecka w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Dzień Dziecka w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

niedziela, 1 czerwca, godz. 13.00, ul. Z. Krasińskiego 1, bezpłatne warsztaty, obowiązują zapisy

O godz. 13.00 rozpoczną się warsztaty plastyczne, dzieci wraz z rodzicami obejrzą znaczki pocztowe z bohaterami bajek, a następnie wykonają swój własny znaczek. Na koniec tworzenie wspólnego kolażu. Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2014 r. będzie można oglądać też wystawę pt. "Bajki naszych dzieci, bajki naszych rodziców". Oprócz kolorowych i ciekawych znaczków z ilustracjami dla dzieci, na wystawie obejrzeć można również blankiety telegramowe z lat 60. i 70. a także przedwojenne kartki pocztowe z wizerunkami dzieci.

Warsztaty są bezpłatne, dla dzieci w wieku 5-8 lat. Obowiązują zapisy pod nr  tel. 71 346 95 84. Ilość miejsc ograniczona.

 

Dzień Dziecka w kinie

III Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych Halo Echo

III Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych Halo Echo

30 maja - 1 czerwca 2014 (piątek-niedziela), Impart, ul. Mazowiecka 17
Halo Echo to pokazy filmów tworzonych przez dziecięce pracownie filmowe z całej Polski, warsztaty filmowe, spektakle dziecięcych teatrów, koncerty młodych instrumentalistów, wystawy. Pokazy filmów rozpoczynają się o godz. 10.00
Wstęp bezpłatny, szczegóły: www.impart.art.pl

 

Dzień Dziecka w kinie Nowe Horyzonty

Dzień Dziecka w kinie Nowe Horyzonty

niedziela, 1 czerwca, od godz. 10.00

Program przygotowany specjalnie dla dzieci. W ofercie filmy, spotkanie z wróżkami, wymiana i czytanie książek  i gra na własnoręcznie zrobionych instrumentach

 • godz. 10.00 Tajemniczy świat Arrietty
 • godz. 12.00 Piękna i bestia
 • godz. 14.00 Kosmiczny mecz

Ponadto w programie: Dźwięki z odzysku - spotkanie z alternatywnymi źródłami dźwięku dla najmłodszych. Poruszamy się na styku muzyki i ekologii, budujemy z dziećmi instrumenty z surowców wtórnych. Zapraszamy do poszukiwań ciekawych skojarzeń dźwiękowych i wspólnego muzykowania. Bookcrossing książek dla dzieci - od godz. 11.00 wymiana książek. Opowieść z okazji Dnia Dziecka snuć będą zwierzątka z baloników, duże zaczarowane bańki, wróżki, które pomalują buzie. Opis filmów, pełny program na stronie kina Nowe Horyzonty.

 

Niedzielny Poranek Filmowy w Centrum Sztuki WRO

Niedzielny Poranek Filmowy w Centrum Sztuki WRO

niedziela, 1 czerwca, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO ul. Widok 7, wstęp wolny

Wyjątkowy Niedzielny Poranek, przygotowany specjalnie dla gości 2. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci. Zapraszają na niego niezwykli naukowcy: Profesor Anatol Kurzawka i adiunkt Henryk Kwas, którzy na kartach "Podręcznych NIEporadników" Wydawnictwa Czerwony Konik niestrudzenie udowadniają, do czego NIE służą kolejne przedmioty codziennego i niecodziennego użytku. Ich przezabawne dokonania, omawiane i komentowane na żywo, z ilustracji książkowych zamienią się na ekranach WRO w animacje. Dzięki temu badania nad (między innymi) młotkiem, grzebieniem czy pięciopalczastą rękawiczką przy użyciu kamery i komputera ożyją i nabiorą nowego wymiaru. Po słuchowisku-widowisku zabawy warsztatowe.

 

Dzień Dziecka z książką

 

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

czwartek-niedziela, Dworzec Wrocław Główny, ul. J. Piłsudskiego 105

1.06 (niedziela) godz. 10.00-18.00


 

Maraton książkowy

Maraton książkowy

piątek-niedziela, filie Miejskiej Bibilioteki Publicznej

1 czerwca (niedziela)

WARSZTATY KULINARNE na Targach Książki Dziecięcej i Młodzieżowej „Dobre Strony” (Dworzec Główny PKP)

 • godz. 11.00-12.30 – warsztaty kulinarne „Baśniowe słodkości” (CRZ Krzywy Komin i Manufaktura Słodyczy Cukier Lukier)
 • godz. 13.00-14.00 – warsztaty plastyczne (dekorowanie fartuszków, naszyjniki z makaronu, itp.)

 

Dzień Dziecka z muzyką

 

Harfowy Dizeń Dziecka

Harfowy Dzień Dziecka

sobota, 14 czerwca, godz. 18.00, sala Filharmonii Wrocławskiej

Koncert zespołu Wiktorska Harp Open na dwadzieścia harf

Nadine Nassar (Liban) – sopran
Uczniowie PSM I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
Zbigniew Kaczmarek – prowadzenie koncertu

W programie: „Fontanna”, „Walc”, „Pieśń nocy”, „Sevilla”, „Dwie gitary”, melodia „Zielone rękawy”, „Suita irlandzka”, „Kopciuszek”  – Piosenka Cosset  z musicalu „Nędznicy”, „W mauretańskim ogrodzie” z „Szeherezady”, Melodia z filmu „Różowa Pantera”, „Lalka z porcelany”, Muzyka z filmu „Piraci z Karaibów”.

 

Koncert dla dzieci w ramach Leo Festiwalu

Koncert dla dzieci w ramach Leo Festiwalu

czwartek, 5 czerwca, godz. 10.30 i godz. 19.00, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, bilety 15/25 zł

JAK MAGIA MUZYKI POKRZYŻOWAŁA MROCZNE PLANY TROLLI

Peter Maxwell Davies – Dwaj muzykanci (The Two Fiddlers) – opera dla dzieci w dwóch aktach

Dzieci i dorośli z pewnością będą oczarowani operą Dwaj muzykanci (The Two Fiddlers) Petera Maxwella Daviesa – jej lirycznymi melodiami, szkockimi tanecznymi rytmami, śpiewnością inspirowanej folklorem muzyki. Libretto oparte jest na wierszu poety Mackay’a Browna. Folkowe motywy brzmieniowe i rytmicznezaaranżowane za pomocą nowoczesnych technik kompozytorskich są parafrazowane, parodiowane i zestawiane w stylistyczny kolaż.

Uwierzmy w moc muzyki i bez strachu przyjdźmy na koncert 5 czerwca – najlepiej z dziećmi!

 

Dzień Dziecka w galeriach handlowych

Sportowe emocje na Dzień Dziecka w Magnolia Park

Sportowe emocje na Dzień Dziecka w Magnolia Park

niedziela, 1 czerwca, od godz. 12.00-18.00

Pierwszego czerwca sportowe emocje zawładną Magnolia Park. Galerię odwiedzi Krzysztof Golonka, mistrz świata freestyle football oraz Afro Carnaval, znany z programu "Got to dance - Tylko taniec". Wszyscy najmłodsi goście galerii będą mogli poczuć magię zbliżających się piłkarskich Mistrzostw Świata. Nie zabraknie tańca, zabawy i sportowych emocji.

Pod sceną przez cały dzień trwać będzie rywalizacja w piłkarzyki stołowe. Turniej dla najmłodszych kibiców na pewno wywoła wiele emocji, a jego uczestnicy będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez Magnolia Park i sklep Intersport. Na kibiców czekają piłki marki Adidas oraz bidony, futbolówki i inne upominki ufundowane przez sponsorów. Okazji do ich wygrania będzie naprawdę wiele. Turniej będzie tylko jedną z nich.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Brazylii. Dlatego w Magnolia Park nie może zabraknąć gorącej, latynoskiej samby, którą zatańczy Afro Carnaval.

 

Dzień Dziecka w Loopy\'s World ? Piraci z Loopy\'s kontra dzieciaki

Dzień Dziecka w Loopy's World - Piraci z Loopy's kontra dzieciaki

niedziela, od godz. 11.00, Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 20

Największy kryty plac zabaw w Polsce zaleje fala radości i zabawy, a mali goście wraz z opiekunami zamienią się w dryfujących przez morze przygód piratów. Start już o godzinie 11. Zabawy, warsztaty i zawody poprowadzą wykwalifikowani animatorzy i animatorki, którzy jak zwykle rozgrzeją atmosferę w Loopy’s. Razem wyruszymy na poszukiwanie skarbu, nauczymy się wiązać węzły i spróbujemy pirackich przysmaków. Podczas rejsu nie może także zabraknąć niezbędnych atrybutów, takich jak czapki, lunety i opaski na oczy. W szalonych pirackich zawodach dzieci będą miały okazję sprawdzić się w przeciąganiu liny, misji ratunkowej, czy zabawach z wodą. Emocji i ruchu na pewno nie zabraknie.

Szykuje się niepowtarzalna okazja, żeby nadchodzący Dzień Dziecka spędzić aktywnie i pomysłowo. Więcej szczegółów na www.loopys.pl i fanpage’u Loopy’s World.

 

Fascynujący świat robotów w Parku Handlowym Auchan Bielany

Fascynujący świat robotów w Parku Handlowym Auchan Bielany

niedziela, 1 czerwca, godz. 12.00-18.00, ul. Francuska 6

Z okazji Dnia Dziecka galeria handlowa przeniesie wszystkich do porywającego świata najnowszych technologii. Wielu emocji dostarczy z pewnością pojedynek na umysły. Maluchy będą miały wyjątkową okazję, aby zmierzyć się z innymi w grach wykorzystujących technologię odczytu fal mózgowych. Dzięki takim zabawkom XXI wieku, jak Mindflex Duel uczestnicy zabawy spróbują pokonać specjalny tor piłeczką, którą w ruch wprowadza siła koncentracji zawodnika.

Ogromne możliwości robotów będzie można także poznać podczas turnieju walki robotów sumo. Na specjalnej arenie instruktor przeprowadzi walkę pokazową, opowiadając jednocześnie o historii dyscypliny zwanej robosumo. Każdy będzie miał także okazję pokierować zdalnie zawodnikiem sumo i zmieść swojego przeciwnika z maty.

Sił w precyzyjnym sterowaniu maszynami maluchy będą mogły spróbować także na specjalnym torze przeszkód Robotica. Zadaniem uczestników zabawy będzie pokonanie toru oraz pobranie próbek do stacji badawczej. Natomiast za pomocą zdalnie kontrolowanych narzędzi uczestnicy spróbują przeprowadzić niewielkie prace w warsztacie. Z kolei podczas spotkania z robozwierzętami fani nowych technologii dowiedzą się, jakiego rodzaju mechanizmy i czujniki odpowiadają za wprawianie maszyn w ruch.

Spotkanie z robotami odbędzie się w niedzielę 1 czerwca w Parku Handlowym Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Z osiągnięciami robotyki będzie się można zapoznać od godziny 12.00 do godziny 18.00.

 

Budowle z klocków Lego

Budowle z klocków Lego

Arkady Wrocławskie

Od 9 maja w Arkadach Wrocławskich  można podziwiać niesamowite modele i budowle z klocków Lego. Ale to nie jest tylko wystawa, ale również wielki plac zabaw  dla małych i dużych dzieci. Ekspozycja wyposażona jest w guziki, joystiki i piloty zdalnego sterowania, które pozwalają  na wprawienie modeli w ruch. Przy okazji można zobaczyć robota układającego kostkę Rubika, w całości ułożonego z klocków Lego.

To wszystko i jeszcze więcej– przez trzy miesiące na parterze galerii.

Wstęp na wystawę: 8 zł bilet ulgowy, 12 zł normalny, bilet rodzinny (2+1)* 30 zł, bilet rodzinny (2+2)* 35 zł, bilet rodzinny (2+3)* 40 zł – (*w tym maks. dwie osoby dorosłe). Grupy zorganizowane powyżej 15 osób – cena do negocjacji (tutaj rezerwacja grup).
Dzieci do lat trzech wstęp bezpłatny (nie dotyczy grup zorganizowanych).

 

Arkadowy Uniwerek dla Dzieci

Arkadowy Uniwerek dla Dzieci

niedziela, 1 czerwca, godz. 11.00-14.00, Arkady Wrocławskie

Pierwszy temat zajęć to „Balonowe szaleństwo”. Kto chce poznać sekrety kolorowych baloników oraz dowiedzieć się, jak wielką frajdę mogą one przynieść – nie może opuścić tego wykładu!

Pierwsze spotkanie w „Arkadowym Uniwerku dla Dzieci”, to również doskonała szansa, by otrzymać pierwszą pieczątkę w Indeksiku. Na każdych kolejnych zajęciach będzie można zdobyć pozostałe siedem stempelków. Kto uzbiera wszystkie pieczątki, ten otrzyma na koniec roku atrakcyjną nagrodę.

Wysoki poziom zajęć na „Arkadowym Uniwerku dla Dzieci” gwarantuje wykwalifikowana kadra kreatywnych animatorek, która przez cały czas aktywnie wspierać będzie młodych studentów.

 

Star Wars ? kosmiczny Dzień Dziecka w Pasażu Grunwaldzkim

Star Wars - kosmiczny Dzień Dziecka w Pasażu Grunwaldzkim

31 maj - 1 czerwca, godz. 12.00 - 18.00

Akademia Mocy, Szkolenie Jedi, największa w Polsce wystawa eksponatów Star Wars - dzieci będą miały zapewnioną iście filmową rozrywkę. W programie m.in. atrakcje sportowe oraz liczne konkursy z fantastycznymi nagrodami.

Huczne świętowanie Dnia Dziecka w Pasażu rozpocznie się o godz. 12.00 w sobotę, a zakończy w niedzielę o godz. 18.00. Podczas dwudniowej imprezy dzieci będą miały mnóstwo czasu na zgłębienie tajników sztuki walki Jedi, zaprzyjaźnienie się z bohaterami „Gwiezdnych Wojen” i wygranie niecodziennych nagród. Dla rodziców będzie to natomiast okazja do swobodnych zakupów. W Pasażu wciąż trwa wielka loteria, w której można wygrać bony na zakupy o wartości 10, 20, 50, 100, 200 i 500 zł.

Zgłoś uwagę