4. WROśnij we WROcław na Niskich Łąkach [DUŻO ZDJĘĆ]
Na zdjęciu rodzice i małe dziecko przy posadzonym drzewku podczas akcji WROśnij we WROcław w parku na Niskich Łąkach fot. Bartosz Mokrzycki

Za nami 14. już edycja akcji WROśnij we WROcław, czyli sadzenie drzewek, które upamiętniają przyjście na świat najmłodszych wrocławianek i wrocławian. Nie brakowało chętnych do wkopania w parku na Niskich Łąkach własnej rośliny, która będzie wzrastała przez lata i wzbogacała ekosystem Wrocławia. Rodziny i dzieciaki bawiły się też na pikniku i skorzystali z wielu atrakcji. Zobaczcie zdjęcia z WROśnij z WROcław.

Drzewka dla małych wrocławian w parku na Niskich Łąkach

WROśnij we WROcław odbywa się dwa razy do roku – jesienią i wiosną. Dotychczas rodziny dzieci posadziły niemal 3500 drzew, które zazieleniły Wrocław, a dzieci, którym posadzono drzewka w pierwszej edycji… chodzą już do szkoły.

W sobotę 6 kwietnia rodzice wkopywali drzewka w parku na Niskich Łąkach.

Skorzystaliśmy z akcji WROśnij we WROcław, ponieważ chcemy, aby nasz syn Artur na stałe wrósł w to przepiękne miasto i zawsze miał do czego wracać. W tym momencie do swojego drzewka we Wrocławiu.
Agnieszka i Dawid Nowiccy

Powiększ obraz: <p>Piknik w parku na Niskich Łąkach i wiosenna edycja akcji WROśnij we WROcław&nbsp;&nbsp;</p> fot. Bartosz Mokrzycki
Piknik w parku na Niskich Łąkach i wiosenna edycja akcji WROśnij we WROcław

Drzewko dla małego wrocławianina Oskara wkopali również i jego rodzice.

Piknik w parku na Niskich Łąkach i wiosenna edycja akcji WROśnij we WROcław

To jest super akcja, mieszkamy od lat we Wrocławiu i ją od dawna obserwujemy.
Anatoly, Daniel, Ewelina, Anna Pastukhovie

Piknik na Niskich Łąkach – 6 kwietnia było wspaniale

W parku Na Niskich Łąkach wrocławianie nie tylko sadzili drzewka dla swoich dzieci. W sobotę 6 kwietnia do 15.00 mogli też skorzystać z wielu atrakcji – były stoiska sportowe, rekreacyjne, edukacyjne i informacyjne, a dla najmłodszych dmuchańce, zabawy z animatorami, malowanie twarzy i konkurencje sportowo-zręcznościowe.

Rodziny miały okazję zagrać w planszówki, odbyć walki rycerskie i warsztaty (m.in. zielarskie, z tworzenia obrazów z mchu, czy biżuterii z roślin i kompozycji kwiatowych).

Nie zabrakło krótkiego przypomnienia, jak udzielać pierwszej pomocy od instruktorów Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej promowali natomiast rodzicielstwo zastępcze i uczyli też słów grzecznościowych w języku migowym.

WROśnij we WROcław – tysiące drzewek dla małych wrocławian [LOKALIZACJE]

WROśnij we WROcław to wrocławska specjalność i tradycja. W ciągu kilku lat stolica Dolnego Śląska, dzięki WROśnij, wzbogaciła się o 3500 drzew.

Kiedy zaczynaliśmy w 2017 roku zależało nam na aktywizacji mieszkańców, wtedy kilkanaście, kilkadziesiąt osób bawiło się z nami na WROśnij. Od kilku lat, dwa razy do roku, miasto sadzi po 300 drzew i są tysiące zainteresowanych. Robimy coś dla naszej planety, dla naszego miasta, do tego razem i jeszcze można mieć z tego niezłą zabawę.
Dominik Kłosowski, miejski radny i pomysłodawca akcji

Dzięki wspólnej akcji we Wrocławiu przybyło do tej pory:

Akcję WROśnij we WROcław organizują Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.