Ukraina, Białoruś, Czechy, kraje Skandynawskie, Wielka Brytania, Francja, kraje Afryki, Chiny, Korea i inne kraje azjatyckie. Wrocławskie uczelnie wyższe, mogą pochwalić się coraz liczniejszą grupą żaków z obcych krajów. Dla większości studia we Wrocławiu to pierwszy pobyt w naszym kraju. Nic dziwnego, że wiele z tych osób chce wiedzieć, na co muszą się przygotować. Gdzie trzeba szczególnie uważać na kradzieże i gdzie w razie konieczności zgłaszać się po pomoc?
- Na początku roku akademickiego policjanci z dzielnic, w których znajdują się wrocławskie uczelnie wyższe, spotykają się z pierwszorocznymi studentami. Przedstawiamy młodym ludziom największe niebezpieczeństwa i zagrożenia wielkiego miasta, tłumaczymy, gdzie mogą się zgłaszać po pomoc – mówi starszy aspirant Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji. – Te spotkania są także skierowane do zagranicznych studentów, bo podczas nich obecni są funkcjonariusze władający językami obcymi.
Młodzi ludzie mogą także korzystać z pomocy Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka. Funkcję tę pełni obecnie podinspektor Barbara Lorenc–Żelisko. Pani podinspektor przyjmuje interesantów we wtorki w godzinach od 09:00 do 11:00, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Muzealnej 2/4, pok. 073. Można się także kontaktować z nią mailowo: [email protected] i [email protected] lub telefonicznie 71 340-45-21.
Bej