1. Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Musical / Obyczajowy OH Kino Wrocław
Historia zespołu Queen i muzycznego fenomenu brytyjskiej grupy z Ramim Malekiem (znanym z serialu „Mr. Robot”) w roli Freddiego Mercury'ego. Zapowiada się na wielki hit. Pozycja obowiązkowa dla fanów Queen, ale też dla wszystkich, którzy cenią sobie doskonałą muzykę.
2. Suspiria
Luca Guadagnino, obsypany nagrodami za „Tamte noce, tamte dni” tym razem nakręcił remake słynnego filmu grozy z końca lat 70. w reżyserii Daria Argento. W nowej „Suspirii” oddaje hołd tamtemu filmowi i tworzy nową jakość opowiadając historię młodej tancerki (Dakota Johnson ponownie po roli w „Nienasyconych” u tego samego reżysera), która rozpoczyna naukę w słynnej szkole tańca prowadzonej przez charyzmatyczną choreografkę (Tilda Swinton, ulubiona aktorka Guadagnino). Studio jest fantastyczne, ale w tle zaczyna dziać się coś niepokojącego, zwłaszcza po zniknięciu jednej z uczennic.
3. Dziadek do orzechów i cztery królestwa
Dziadek do orzechów i cztery królestwa 3D
Cinema City Korona
Baśń, która w wersji baletowej jest zawsze świątecznym hitem każdej sceny operowej tym razem zrealizowana w studiach Disneya z właściwym wytwórni rozmachem i gwiazdorską obsadą, tym razem brytyjsko-amerykańską. Główna bohaterka, pół-sierota Klara (Mackenzie Foy) wciąż tęskni za matką. Cudownym zrządzeniem losu zostaje przeniesiona do bajecznej krainy stworzonej przez rodzicielkę i musi stanąć do walki o baśniowy świat zagrożony przez Matkę Ginger (Helen Mirren). W roli wróżki cukrowej Keira Knightley, a Drosselmeyera gra...Morgan Freeman.
4. Jeszcze dzień życia
Koprodukcja kilku krajów, dla której punktem wyjścia była książka „Jeszcze dzień życia” Ryszarda Kapuścińskiego, a jego samego, jako narratora, twórcy uczynili głównym bohaterem filmu. Akcja rozgrywa się podczas wydarzeń wojny domowej w Angoli w 1975 roku, na krótko przed tym, gdy 11 listopada kraj stał się niepodległym państwem poza portugalską jurysdykcją. Film animowany, który ogląda się jak thriller.
5. Oblicze mroku
Zahukana i nieśmiała nastolatka próbuje przetrwać w szkole, gdzie jest regularnie szykanowana. Do czasu, kiedy odkrywa swoje mroczne ja w lustrze. Druga ona nie ma żadnych zahamowań i będzie chciała wziąć odwet za wszystkie doznane krzywdy. Trochę tendencyjne, zwłaszcza w kontekście „Czarnego łabędzia”.
6. Trzy twarze
Trzy twarze
Dramat / Inne Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)
Kino irańskie w najlepszym wydaniu w reżyserii Jafara Panahiego. Siłą opowiadanych historii jest ich autentyczność. Główna bohaterka, znana reżyserka, otrzymuje wiadomość z małej irańskiej wsi od dziewczyny, której marzeniem jest zostać aktorką. Na przeszkodzie stoją jednak oczekiwania rodziny. Dziewczyna liczy, że przyjazd reżyserki przekona krewnych do zmiany decyzji.