4. Wrocławski aquapark przy ul. Borowskiej odwiedziło w tym roku już półtora miliona osób
Na zdjęciu prezes Wrocławskiego Parku Wodnego, Grzegorz Kaliszczak, wraz z półtoramilionowym gościem aquaparku w 2022 roku fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Aquapark we Wrocławiu świętuje właśnie wyjątkowy jubileusz. Obiekt przy ul. Borowskiej w 2022 roku odwiedziło już półtora miliona osób. Dzięki temu, że Park Wodny prowadzi dokładne statystyki, znamy półtoramilionowego klienta. Zobaczcie, kto nim został!

Aquapark przy ul. Borowskiej działa od 2008 roku. Ostatnie dwa lata pandemii nieco ograniczyły jednak liczbę odwiedzających. Rok 2022, mimo początkowych obostrzeń, okazał się rekordowy. Już 28 września aquapark przy ul. Borowskiej odwiedził półtoramilionowy gość.

To dla nas olbrzymie wyróżnienie i odpowiedzialność. Cieszę się, że wrocławianie i ludzie z całej Polski decydują się spędzić u nas i z nami czas. Ale dziś aquapark to nie tylko miejsce relaksu czy rozrywki. Prowadzimy szkołę pływania, to u nas wiele szkół z Wrocławia organizuje pływackie lekcje wychowania fizycznego finansowane przez Urząd Miasta, to tu prowadzimy zajęcia wspierające rehabilitację czy uczymy zdrowego stylu życia.
Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego

Aquapark odwiedził półtoramilionowy gość w 2022 roku

Kto został półtoramilionowym gościem wrocławskiego aquaparku?

Szczęśliwcem, który jako półtoramilionowa osoba skorzystała z usług wrocławskiego aquaparku, okazał się pan Andrzej Mitura. Emeryt z Wrocławia przyznał, że jest stałym klientem parku wodnego i regularnie odwiedza przede wszystkim basen sportowy.

Mieszkam niedaleko, bo na Krzykach, a dokładniej przy ulicy Ślężnej. Najczęściej kupuję karnety VIP, z których korzystam już od wielu lat. Staram się być na basenie co najmniej przez dwie godziny, oczywiście z przerwami. Pływam przede wszystkim żabką, choć zdarza mi się też odwiedzać zjeżdżalnie, kiedy odwiedzamy aquapark wraz z wnuczkami.
Andrzej Mitura

Pan Andrzej Mitura otrzymał od Wrocławskiego Parku Wodnego zestaw gadżetów i roczny karnet VIP. Pozwala on na przebywanie w obiekcie bez ograniczeń czasowych. Pobyty całodzienne są bardzo popularne wśród gości – aż 138 811 kupiło taką wejściówkę w 2022 roku. Popularniejszy jest tylko bilet dwugodzinny – w tym roku z takiego wejścia skorzystało 174 928 gości.

Infografika dotycząca Aquaparku

Goście odwiedzają aquapark również w roku szkolnym

W aquaparku przy ul. Borowskiej – na basenach rekreacyjnych, sportowych, w strefie saun czy fitness – jednocześnie może przebywać do 4 tysięcy osób. W sierpniu obiekt odwiedziło łącznie ponad 200 tys. osób. Teraz, choć wakacje się skończyły, ruch wcale nie jest mniejszy.

Odwiedzają nas dzieci ze szkół w ramach lekcji wychowania fizycznego, a pozostali wrocławianie - między innymi ze względu na pogodę - chętnie korzystają z naszej strefy saun czy strefy fitness.
Paweł Rańda, wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego

Nowe baseny, wioska saunowa

Infrastruktura dookoła obiektu rozwija się z roku na rok. Tylko w 2020 roku oddano do użytku dwa nowe baseny zewnętrzne o łącznej powierzchni 700 mkw. lustra wody.

W tym roku powstała natomiast wioska saunowa, w której znajduje się sześć saun, strefa gastronomiczna, wypoczywalnia i zaplecze sanitarne. W ten sposób ogród saunowy został powiększony do 6 tys. mkw.

Wrocław oszczędza. Czy w aquaparku będzie drożej?

Przedstawiciele Wrocławskiego Parku Wodnego nie ukrywają, że jednym z priorytetów na najbliższe miesiące jest uniknięcie gwałtownych podwyżek cen biletów. Mimo horrendalnych podwyżek cen gazu i energii elektrycznej, w aquaparku trwają poszukiwania rozwiązań, które pomogą znaleźć oszczędności bez znaczącego ograniczenia oferty.

My optymalizujemy koszty przez cały czas - to nie jest tak, że dzisiaj ceny wzrosły, a my dopiero się obudziliśmy. Na każdą złotówkę patrzymy dwa razy i z dwóch stron. Jesteśmy jednym z niewielu, a może i jedynym aquaparkiem w Polsce, który generuje zysk i jest samowystarczalny. Na przyszły rok patrzę jednak z wielkim niepokojem. Cena gazu wzrosła o 1300 procent. Nie chcemy jednak, żeby bilety do aquaparku podrożały, bo zależy nam, żeby wrocławianie korzystali z naszych obiektów.
Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego

Wzrost ceny gazu i prądu w aquaparku

Źródło: materiały prasowe