Kolejne porównania wyglądu kilku budynków znajdujących się w granicach Parku Kulturowego „Stare Miasto” rozpoczynamy od perełki architektury z pierwszej połowy XIX wieku. Opera Wrocławska przy ul. Świdnickiej w dwóch (a właściwie czterech) odsłonach.

Oraz z innej perspektywy… równie pięknie.
Jedna z największych galerii handlowych w granicach parku kulturowego – Galeria Dominikańska. Dzięki intensywnej współpracy plastyka miejskiego z dyrekcją Galerii oglądamy dzisiaj witryny tego obiektu z satysfakcją i wskazujemy jako dobry wzór do naśladowania.


Oraz z innej perspektywy… równie pięknie.


A to już najstarsza część Wrocławia – Ostrów Tumski. Tutaj także znajdowały się reklamy, które po wejściu w życie przepisów o parku kulturowym musiały zniknąć… i zniknęły. Przy katedrze:

Przy ul. kard. Bolesława Kominka…


…oraz tuż za rogiem – przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego. To już wschodnia granica Parku Kulturowego „Stare Miasto”.

A teraz przenosimy się na zachodnią granicę parku kulturowego – na pl. Jana Pawła II. Budynki dawnego szpitala już wkrótce zmienią swój wygląd, jak i funkcję. Na razie jednak przestają być wieszakami reklam.
Bliżej centrum zmiany widać także na ul. Szewskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Nożowniczą. Dwa budynku już bez reklam.
Reklamie na tym budynku mówimy „Ciao”…
I na koniec tego kolejnego porównania dotarliśmy do Rynku. Przy ul. Wita Stwosza, kamienica pod Złotym Psem znowu prezentuje swoje barokowe walory bez dodatkowych „upiększeń”.

