wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:50

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Lubimy grać i się śmiać! Tak rapują w Przylądku Nadziei

Bartek i Szymon samodzielnie napisali tekst piosenki, zaprosili ulubioną panią doktor, złapali za mikrofony, zarapowali i nagrali stylizowany na lata 90-te teledysk. Wszystko w ramach nowatorskiego projektu terapeutycznego realizowanego we wrocławskiej klinice onkologicznej.

Reklama

Szymek Łąk ma 13 lat, Bartek Skoczylas 9. Oboje są pacjentami Przylądka Nadziei. Poznali się na szpitalnej sali i szybko okazało się, że nadają na tych samych falach. Do tego stopnia, że dziś tworzą nierozłączną drużynę. Dzielą salę w klinice, odprowadzają się na zabiegi i operacje. Wspólnie też spróbowali swoich sił w branży muzycznej.

Wzruszający tekst młodych pacjentów

Chłopcy napisali poruszający, pełen energii tekst o szpitalnej codzienności, która jak się okazuje, wcale nie musi być nudna i monotonna. Wręcz przeciwnie. Szymon i Bartek świetnie wiedzą, co zrobić, żeby dobrego humoru i uśmiechu nigdy nie brakowało. Postanowili podzielić się swoją receptą w piosence.

"Szymon i Bartek to drużyna zgrana.

Tak jak w grach, tak samo na ekranach.

Kumple z sali, co w Przylądku się poznali.

Już nie tacy mali, ale już na fali!" 

Rapują z lekarką

Do nagrania, zaprosili też swoją ulubioną panią doktor Jadzię, czyli Jadwigę Węcławek-Tompol. Dla niej również był to debiut w branży hip-hopowej. Całości dopełnia profesjonalny teledysk, stylizowany na lata 90. Powstał dzięki pomocy profesjonalistom z branży: Mateuszowi Łebkowi i Grzegorzowi Kapelczakowi.

Nowatorski projekt terapeutyczny

Piosenka Szymona i Bartka to część nowatorskiego projektu terapeutycznego, realizowanego przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową we wrocławskiej klinice onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei. Muzyczne projekty są bowiem kolejną rozrywką dla dzieci zamkniętych w szpitalu, ale również sposobem na bardzo potrzebne wyrażenie i radzenie sobie z emocjami podczas terapii.

– Daliśmy dzieciom możliwość stworzenia indywidualnego środka wyrazu na temat swojej choroby – wyjaśnia Anna Szymańska z Kliniki Mentalnej, która działa w Przylądku Nadziei. – Ta forma jest ich subiektywnym przeżyciem, które pozwala wyrazić emocje, zmniejszyć napięcie, zdystansować się od choroby i tym samym łatwiej przejść przez proces leczenia – dodaje.

Wszystkie teledyski, zrealizowane w ramach projektu, można obejrzeć na kanale Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową w serwisie Youtube.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl