Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępnyjest na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl. Ułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy napisać, jakie zniżki chce się zaoferować oraz wypełnić e-deklarację. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.
Nowe rozwiązanie ułatwi potencjalnym partnerom dołączenie do programu, przyspieszy cały proces, a także usprawni pracę jednostek odpowiedzialnych za zawieranie umów z nowymi partnerami.
Status partnera programu to szereg korzyści oraz prestiż, a także możliwość pozyskania grupy lojalnych klientów. Swoją Kartę odebrało już ponad 1,3 mln osób a prawie 1,5 mln złożyło wnioski o jej wydanie. W sumie w Polsce jest 3,4 mln rodzin wielodzietnych. Dodatkowo partnerzy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych.
Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie się powiększa. W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ponad 10 tys. miejsc w całej Polsce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour oraz na stacjach paliw LOTOS, w księgarniach Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, w PKP Intercity, Stadionie Narodowym, Kopalnii Soli w Wieliczce, sieci PLAY i T-Mobile.
Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.
Deklarację można złożyć tutaj: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu//formularz-zgloszenia-kdr