wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:55

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Darmowa terapia dla uzależnionych Dolnoślązaków

Nawet kilka miesięcy osoby uzależnione muszą czekać na terapię w ośrodkach publicznych. Tymczasem sama decyzja o podjęciu leczenia to przełom dla osoby uzależnionej, jednak równie ważne jest natychmiastowe działanie. W klinice pod Wrocławiem można zacząć leczenie od zaraz.

Reklama

Od zaraz można zacząć leczenie w Klinice Terapii Uzależnień Nadzieja w Siedlcu koło Wrocławia. Są wolne miejsca na bezpłatną terapię. Trwa ona miesiąc.

–Do kliniki na leczenie mogą się zgłosić osoby dorosłe uzależnione od różnych rzeczy: od alkoholu, narkotyków, hazardu, internetu, zakupów czy seksu – mówi Sylwia Dereń, terapeutka z Kliniki Nadzieja. Muszą być jednak rodzicami.  - Czekamy na zgłoszenia od osób dorosłych posiadających dzieci. W trakcie terapii nie tylko leczymy z uzależnień, ale naprawiamy także relacje rodzinne. Ono jest podstawą życia bez używek – tłumaczy terapeutka.

Pomóc dzieciom uzależnionych rodziców

Klinika Nadzieja jest prywatna, ale 10 miejsc na darmową terapię finansuje Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Dolnego Śląska, która chce w ten sposób pomóc dzieciom poszkodowanym przez uzależnienie rodziców.

Program terapii w Klinice Nadzieja trwa miesiąc. Przez ten cały czas osoba uzależniona przebywa w ośrodku. Obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe, a także wsparcie dla rodziny osoby uzależnionej. W weekendy w ośrodku spotyka się cała rodzina i wszyscy jej członkowie spędzają czas razem – są wspólne porządki, spotkania z terapeutami i udział w zajęciach.

Jak wygląda leczenie? - Zawsze szukamy mocnych stron osoby uzależnionej. Z naszych doświadczeń wynika, że w ten sposób łatwiej zbudować konstruktywne sposoby radzenia sobie z emocjami. A każde uzależnienie to choroba emocji - wyjaśnia Sylwia Dereń. Jeśli więc terapeuta widzi, że ktoś ma problemy z asertywnością, organizuje odpowiednie warsztaty. - Im mocniejsze człowiek ma zaplecze, tym większa szansa, że nie wróci do uzależnienia - dodaje terapeutka.

Na razie do kliniki zgłosiło się pięć osób, wszystkie są uzależnione od alkoholu. M.in. jest 35 letnia kobieta, która przez kilka lat , co dzień wypijała pół litra wódki, inna ukrywała picie przed rodziną, jest też mężczyzna, który zastąpił uzależnienie od narkotyków – alkoholem.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl