4. Chcesz zarejestrować pojazd? We Wrocławiu jest pięć miejsc, w których możesz to zrobić
Przestronna przestrzeń urzędu. Przy długim i wysokim blacie tyłem stoją dwie osoby. Na drugim planie widać jeszcze kilka osób. Po lewej punkty obsługi klienta Tomasz Hołod

We Wrocławiu oprócz Centrum Obsługi Mieszkańca przy ul. Gabrieli Zapolskiej są jeszcze cztery inne punkty, w których możesz zarejestrować pojazd. Warto skorzystać z tych opcji, bo na Zapolskiej trwa remont i jest mniej stanowisk do obsługi klienta.

W Centrum Obsługi Mieszkańca przy ul. Gabrieli Zapolskiej rozpoczął się remont sali rejestracji pojazdów. Obecnie czynne są tam 3 stanowiska, które obsługują dużą liczbę klientów.

Dlatego warto pamiętać, że wrocławianie mogą rejestrować pojazdy również w innych Centrach Obsługi Mieszkańca, czyli:

• w Centrum Obsługi Mieszkańca VI w CH Magnolia Park przy ul. Legnickiej 58, poniedziałek–piątek w godz. 9.00–18.00, w soboty w godz. 9.00–16.00;
  • w Centrum Obsługi Mieszkańca II przy pl. Nowy Targ 1–8, poniedziałek–piątek w godz. 8.00–15.15;
  • w Centrum Obsługi Mieszkańca IV przy al. M. Kromera 44, poniedziałek–piątek w godz. 8.00–15.15;
  • w Punkcie Rejestracji Pojazdów przy al. Karkonoskiej 45, poniedziałek–piątek w godz. 8.00–15.15.

Rejestracja pojazdów dla podmiotów prawnych odbywa się bez zmian w COM III przy ul. Bogusławskiego 10 poniedziałek–piątek w godz. 8.00–15.15.

Warto wybrać inne lokalizacje, ponieważ od 26 czerwca w COM przy ul. Zapolskiej trwa remont sali rejestracji pojazdów. Prace potrwają 8 miesięcy i w ich trakcie liczba stanowisk rejestracji pojazdów jest mniejsza.

Zachęcamy państwa, by korzystać z jednego z 28 stanowisk w innych Centrach Obsługi Mieszkańca, które znajdują się również poza centrum miasta. W ten sposób zarejestrujemy pojazd sprawniej i wygodniej.
Bożena Bronowicka, dyrektorka Wydziału Spraw Obywatelskich

Do Centrum Obsługi Mieszkańca można umówić się też na wybrany dzień i godzinę i zostać obsłużonym bez kolejki. Rezerwacja jest dostępna na stronie bez-kolejki.um.wroc.pl

Z kolei na stronie w-kolejce.um.wroc.pl na bieżąco można sprawdzić liczbę klientów oczekujących na załatwienie danych spraw w Centrach Obsługi Mieszkańca.Informacje o zmianach dotyczących Centrów Obsługi Mieszkańca dostępne są także na stronie www.wroclaw.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.