Buy a Book – kup książkę i pomóż nieuleczalnie chorym dzieciom

Szukasz książek na zimowe wieczory, poradnika jak przygotować się na kolejną wyprawę, a może potrzebujesz dobrego słownika, który Cię wesprze w nauce języka? To tylko niewielki wycinek tego, co możesz nabyć podczas czterodniowego kiermaszu książki Buy a Book, z którego dochód zasili konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Kiermasz od piątku 28 listopada do poniedziałku 1 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty.

  • Kup książkę i pomóż dzieciom; fot Abhi Sharma (flikr.com; cc-by)


Idea Buy a Book

Każdy zainteresowany będzie mógł zakupić cegiełki po 5 zł i 10 zł (lub ich wielokrotność) uprawniające do odebrania wybranych pozycji literackich. Fantastyczna gratka dla miłośników czytania i pomagania.

Pozyskane pieniądze zostaną w całości przekazane na rehabilitację podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To jedyne na Dolnym Śląsku domowe hospicjum dla dzieci opiekuje się ponad 260 dzieci z chorobami nieuleczalnymi i przewlekłymi. Lekarze, pielęgniarki i rehabilitanci przyjeżdżają do domów chorych dzieci, by tam zajmować się nimi, koić ból i dbać o komfort ich życia.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest ABSL Regional Chapter we Wrocławiu, czyli lokalny oddział Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce, zrzeszający największe wrocławskie firmy outsourcingowe.

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21:

  • 28.11.2014 r. piątek, 16.00-21.00
  • 29.11.2014 r. sobota, 11.00-21.00
  • 30.11.2014 r. niedziela, 12.00-21.00
  • 01.12.2014 r. poniedziałek, 16.00-21.00

Buy a Book w liczbach

To już czwarta edycja akcji, łączącej przyjemne z pożytecznym. W tym roku na kiermaszu również oryginalne kartki świąteczne, projektu wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Do tej pory podczas kiermaszów Buy a Book zebrano ponad 30 tys zł. Pieniądze trafiają do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, które w całości przekazuje je na rehabilitacje dla swoich podopiecznych. Hospicjum działa właściwie na terenie całego Dolnego Śląska i jest o tyle wyjątkowe, że nie jest to stacjonarne hospicjum; przedstawiciele fundacji organizują w domach małych pacjentów takie mini szpitale, zapewniając odpowiednie warunki oraz wykupując rehabilitacje i zapewniając wszelką inną potrzebną pomoc.

 materiały prasowe

Zgłoś uwagę