Budżet Obywatelski Aktywny Dolny Śląsk: ostatni dzień głosowania

Od 17 do 30 lipca można głosować nad złożonymi wnioskami II edycji Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk. Na liście propozycji jest 61 projektów sportowych i turystycznych. Realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się w październiku i potrwa do końca marca 2018 r.

  • źródło: aktywny.dolnyslask.pl


Pikniki rodzinne, imprezy dla miłośników zwierząt i turnieje sportowe – to tylko niektóre propozycje zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk. W sumie mieszkańcy regionu zgłosili 76 projektów sportowych i turystycznych, 15 zostało odrzuconych, a na 61 można głosować. Lista projektów – we Wrocławiu 20, w rejonie wrocławskim 8, w rejonie jeleniogórskim 9, w rejonie legnickim 10, w rejonie wałbrzyskim 14.

Głosowanie do 30 lipca

Głosować można tylko i wyłącznie przez Internet – za pomocą portalu aktywny.dolnyslask.pl. Może to zrobić każdy mieszkaniec województwa (niezależnie od miejsca zamieszkania), który ukończył 16 lat. Głos oddaje się tylko 1 raz i tylko na 1 projekt. Głosowanie zakończy się 30 lipca 2017 r. o godzinie 23:59.

Konkursy na realizację wyłonionych w głosowaniu zwycięskich projektów odbędą się między 8 sierpnia a 30 września 2017 r.. Realizacja projektów rozpocznie się 1 października i potrwa do końca marca 2018 r..

Sport i turystyka

II edycja budżet to 600 tys. zł, które przeznaczone będą na projekty z zakresu upowszechniania sportu i promowania oferty turystycznej Dolnego Śląska. Budżet realizowany będzie w całym województwie, w podziale na 5 okręgów: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Każdy z okręgów będzie dysponował kwotą 120 tysięcy złotych.

Zgłoś uwagę