Amazon zapuszcza korzenie

Amazon zorganizował spotkanie noworoczne dla władz rządowych i samorządowych

  • W Bielanach powstaje centrum logistyczne amerykańskiego koncernu. Na zdjęciu projekt centrum.

    W Bielanach powstaje centrum logistyczne amerykańskiego koncernu. Na zdjęciu projekt centrum.


21 stycznia w Urzędzie Gminy Kobierzyce firma Amazon zorganizowała spotkanie noworoczne dla przedstawicieli władz rządowych i samorządowych.

W spotkaniu z kadrą zarządzającą amerykańskiego koncernu wzięli udział przedstawiciele Miasta Wrocław, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa, władze gminy Kobierzyce oraz powiatu wrocławskiego.

- Jestem przekonany, że wybór gminy Kobierzyce na miejsce budowy dwóch centrów logistycznych firmy Amazon, był bardzo dobrą decyzją – powiedział Marek Skorupa, Wojewoda Dolnośląski. – Sądzę również, że tempo i sprawność przeprowadzanych prac budowlanych związanych z tą inwestycją, jest rekordowe w skali Dolnego Śląska.

Amazon to amerykańska firma z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Szacuje się, że klientami Amazona jest ponad 160 mln ludzi na całym świecie. W Kobierzycach powstają dwa centra logistyczne, które zatrudnią około 4 tys. pracowników. Okresowo zatrudnienie może sięgać nawet 10 tys. osób. Pod Wrocławiem pracę znajdą nie tylko pracownicy magazynu, ale również analitycy biznesowi, informatycy i programiści.

6 lutego odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję Amazona w Bielanach Wrocławskich.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę