wroclaw.pl strona główna

MPK Co się stało temu misiu?! MPK pokazało ostre hamowanie

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zimowa rekrutacja na studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Do kiedy trwa? [SZCZEGÓŁY]

Na Politechnice Wrocławskiej trwa rekrutacja na nowe, trzysemestralne studia magisterskie. W ofercie na rok akademicki 2022/2023 są dwa nowe kierunki: elektroniczne systemy mechatroniki i energetyka jądrowa na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Na wtorek i środę zaplanowano spotkania online z wykładowcami.

Reklama

Rekrutacja na studia magisterskie – nowe kierunki

Zimowa rekrutacja na Politechnikę Wrocławską potrwa do 9 lutego br. W ofercie na rok akademicki 2022/2023 są dwa nowe kierunki:

Elektroniczne systemy mechatroniki to interdyscyplinarny kierunek dla inżynierów, którzy potrafią rozwiązywać zadania w niekonwencjonalny sposób.

Nauka na tym kierunku przeznaczona jest dla absolwentów studiów I stopnia kierunku mechatronika, którzy chcieliby zdobyć szerszą wiedzę w obszarze związanym z projektowaniem, programowaniem i integracją systemów elektronicznych stosowanych w mechatronice.

Zapraszamy także studentów kierunków związanych z elektroniką, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie mechatroniki i wyspecjalizować się w systemach dedykowanych do takich zastosowań.
prof. Adam Szyszka z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów

Elektroniczne systemy mechatroniki. Co w programie studiów?

W programie studiów znalazła się duża liczba zajęć projektowych, laboratoryjnych oraz seminariów. W trakcie nauki studenci nie będą wybierali specjalności, ale mają możliwość wyboru przedmiotów z pięciu dostępnych bloków, takich jak:

  • przetwarzanie sygnałów,
  • cyfrowe interfejsy komunikacyjne,
  • układy cyfrowe i mikroprocesorowe,
  • wirtualna aparatura kontrolna i sterująca,
  • metody modelowania numerycznego.

W tworzeniu programu braliśmy pod uwagę informacje docierające do nas od firm działających nie tylko na terenie Dolnego Śląska, ale i całego kraju, a także od absolwentów naszego wydziału, którzy znaleźli już zatrudnienie i znają realia obecnego rynku pracy.
prof. Adam Szyszka

– Dzięki temu nasi przyszli absolwenci powinni z łatwością znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych o różnym profilu działalności, m.in. motoryzacja, przemysł lotniczy, produkcja aparatury medycznej i diagnostycznej oraz sprzętów AGD – dodaje profesor.

Dowiedz się więcej podczas spotkania online

We wtorek i środę (24 i 25 stycznia) na kanale uczelni na YouTube studenci i wykładowcy PWr wyjaśnią, czego można się spodziewać na poszczególnych kierunkach studiów magisterskich, czym różni się ich program od programu studiów inżynierskich i jakie perspektywy zatrudnienia mają absolwenci.

We wtorek odbędą się rozmowy o kierunkach z dziedzin:

  • godz. 10.10 – Architektura i budownictwo architektura,
  • godz. 10.40 – Matematyka i fizyka,
  • godz. 11.10 – Chemia i bionauka,
  • godz. 11.40 – Zarządzanie,
  • godz. 12.10 – Mechanika i robotyka.

W środę o kierunkach z dziedzin:

  • godz. 10.05 – Automatyka, elektronika i elektrotechnika,
  • godz. 10.35 – Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka,
  • godz. 11.05 – Informatyka i telekomunikacja.

Kandydaci będą mogli zadać pytania na czacie podczas spotkań online. Na wszystkie będą odpowiadali pracownicy Działu Rekrutacji PWr, wybrane zostaną też zadane gościom w studio.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama