wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Zimowa rekrutacja na studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Do kiedy trwa? [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu układy scalone, zdjęcie ilustracyjne fot. materiały prasowe PWr
Na zdjęciu układy scalone, zdjęcie ilustracyjne

Na Politechnice Wrocławskiej trwa rekrutacja na nowe, trzysemestralne studia magisterskie. W ofercie na rok akademicki 2022/2023 są dwa nowe kierunki: elektroniczne systemy mechatroniki i energetyka jądrowa na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Na wtorek i środę zaplanowano spotkania online z wykładowcami.

Reklama

Rekrutacja na studia magisterskie – nowe kierunki

Zimowa rekrutacja na Politechnikę Wrocławską potrwa do 9 lutego br. W ofercie na rok akademicki 2022/2023 są dwa nowe kierunki:

Elektroniczne systemy mechatroniki to interdyscyplinarny kierunek dla inżynierów, którzy potrafią rozwiązywać zadania w niekonwencjonalny sposób.

Nauka na tym kierunku przeznaczona jest dla absolwentów studiów I stopnia kierunku mechatronika, którzy chcieliby zdobyć szerszą wiedzę w obszarze związanym z projektowaniem, programowaniem i integracją systemów elektronicznych stosowanych w mechatronice.

Zapraszamy także studentów kierunków związanych z elektroniką, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie mechatroniki i wyspecjalizować się w systemach dedykowanych do takich zastosowań.
prof. Adam Szyszka z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów

Elektroniczne systemy mechatroniki. Co w programie studiów?

W programie studiów znalazła się duża liczba zajęć projektowych, laboratoryjnych oraz seminariów. W trakcie nauki studenci nie będą wybierali specjalności, ale mają możliwość wyboru przedmiotów z pięciu dostępnych bloków, takich jak:

 • przetwarzanie sygnałów,
 • cyfrowe interfejsy komunikacyjne,
 • układy cyfrowe i mikroprocesorowe,
 • wirtualna aparatura kontrolna i sterująca,
 • metody modelowania numerycznego.

W tworzeniu programu braliśmy pod uwagę informacje docierające do nas od firm działających nie tylko na terenie Dolnego Śląska, ale i całego kraju, a także od absolwentów naszego wydziału, którzy znaleźli już zatrudnienie i znają realia obecnego rynku pracy.
prof. Adam Szyszka

– Dzięki temu nasi przyszli absolwenci powinni z łatwością znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych o różnym profilu działalności, m.in. motoryzacja, przemysł lotniczy, produkcja aparatury medycznej i diagnostycznej oraz sprzętów AGD – dodaje profesor.

Dowiedz się więcej podczas spotkania online

We wtorek i środę (24 i 25 stycznia) na kanale uczelni na YouTube studenci i wykładowcy PWr wyjaśnią, czego można się spodziewać na poszczególnych kierunkach studiów magisterskich, czym różni się ich program od programu studiów inżynierskich i jakie perspektywy zatrudnienia mają absolwenci.

We wtorek odbędą się rozmowy o kierunkach z dziedzin:

 • godz. 10.10 – Architektura i budownictwo architektura,
 • godz. 10.40 – Matematyka i fizyka,
 • godz. 11.10 – Chemia i bionauka,
 • godz. 11.40 – Zarządzanie,
 • godz. 12.10 – Mechanika i robotyka.

W środę o kierunkach z dziedzin:

 • godz. 10.05 – Automatyka, elektronika i elektrotechnika,
 • godz. 10.35 – Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka,
 • godz. 11.05 – Informatyka i telekomunikacja.

Kandydaci będą mogli zadać pytania na czacie podczas spotkań online. Na wszystkie będą odpowiadali pracownicy Działu Rekrutacji PWr, wybrane zostaną też zadane gościom w studio.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl