wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ulepszyli swój bezzałogowy statek latający. Bardzo pomógł „Bon na innowacje” [SZCZEGÓŁY]
Dzięki "Bonowi na innowacje" BZB UA  mogło ulepszyć swoje drony. BZB UA
Dzięki "Bonowi na innowacje" BZB UA mogło ulepszyć swoje drony.

Projektują, integrują i produkują Bezzałogowe Systemy Latające, a także świadczą usługi z ich wykorzystaniem. „Bon na innowacje” pozwolił wrocławskiej firmie BZB UAS na zwiększenie produkcji oraz dłuższe latanie ich dronem. Zdobyła nową wiedzę i umiejętności pozwoliły na wprowadzenie innowacji, które zwiększą jej konkurencyjność na arenie międzynarodowej.

Reklama

BZB UAS to wrocławska firma, która od 2017 roku rozwija produkcję Bezzałogowych Systemów Latających, które wykorzystuje m.in. w leśnictwie, rolnictwie i inżynierii lądowej. Rozwiązania, które oferuje, pozwalają pozyskiwać dane wysokiej jakości oraz wykonywać operacje bez udziału infrastruktury lotniskowej, a co za tym idzie generować oszczędności w porównaniu do załogowych statków powietrznych.

Wsparcie dla rozwoju innowacji

Aby rozwijać możliwości firmy, właściciele BZB UAS, Kacper Budnik i Jan Byrtek, postanowili wziąć udział w projekcie „Bon na innowacje”. Jego celem jest zwiększenie aktywności innowacyjnej oraz wsparcie współpracy dolnośląskich mikro, małych, średnich przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi w zakresie dotyczącym prowadzenia prac B+R i wdrożeń. Pozwala to na poprawę działalności przedsiębiorstwa, dzięki wykorzystaniu wiedzy wywodzącej się ze środowisk naukowych. Wsparcie ma tu formę grantu przeznaczonego ba dofinansowanie usługi świadczonej na rzecz firmy przez jednostkę naukową, co w efekcie przyczyni się do powstania innowacji produktowej lub procesowej.

Zidentyfikowaliśmy potrzeby naszej spółki, które pozwolą nam utrzymać przewagę konkurencyjną oraz rozwinąć produkty na poziomie międzynarodowym. „Bon na innowacje” miał nam pomóc w uzyskaniu lepszych właściwości lotnych i wytrzymałościowych Bezzałogowego Statku Latającego przez usprawnienie procesów produkcyjnych oraz montażowych. W prostych słowach - chcieliśmy dłużej latać naszym dronem i zwiększyć miesięczną produkcję.
Kacper Budnik

Współpraca z ośrodkiem naukowym

BZB UAS zdecydowało się na współpracę z Instytutem Transferu Technologii. Wykonawca przeprowadził w spółce audyt technologiczny, następnie pozostając w stałym kontakcie z jej specjalistami, wykonał prace B+R, opracował prototyp i przeprowadził testy. Z całości wykonanych prac firma otrzymała raport oraz wyniki badań, które następnie zostały wdrożone.

Obecnie wykorzystujemy już wdrożone wyniki badań i dzięki nim dostarczamy naszym klientom ulepszone produkty i usługi. Dzięki opracowanym rozwiązaniom zwiększyliśmy przewagę konkurencyjną w porównaniu do innych organizacji o podobnym profilu. Działania realizowane w ramach projektu „Bon na innowacje” oceniamy bardzo pozytywnie. Polecamy skorzystanie z niego wszystkim przedsiębiorcom.
Kacper Budnik

BZB UAS specjalizuje się w projektowaniu, integracji i produkcji Bezzałogowych Systemów Latających oraz świadczeniu usług z ich wykorzystaniem. To co wyróżnia BZB UAS to rozbudowane ilości segmentów zastosowania dronów poprzez połączenie ich dotychczasowych funkcji z autorskimi algorytmami bazującymi na sztucznej inteligencji. Te innowacyjne rozwiązania dostarczają klientom w ekspresowym tempie niezbędnych informacji o stanie ich inwestycji, co pozwala na szybszą reakcję na występujące nieprawidłowości, a także ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko. BZB UAS jest jednym z liderów światowego rynku sektora BSP (dziedzina VTOL). Obsługuje takich klientów jak: Lasy Państwowe, PKN Orlen, MPWiK Wrocław itp.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl