wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wakacyjna Wyspa Słodowa

Zabezpieczenie terenu leży w gestii Zarządu Zieleni Miejskiej, a za opracowanie oferty kulturalno-rekreacyjnej odpowiada Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.

Z początkiem lipca CIRS uruchomił kilka programów. W piątek i w sobotę odbywają się projekcje kina plenerowego oraz koncerty na „Otwartej Scenie”, dla wydarzeń sportowych przeznaczono sobotę i niedzielę; ostatni dzień weekendu Wyspę Słodową opanują też miłośnicy gier planszowych.„Otwarta Scena” ma być areną promującą wrocławskich artystów. Publiczności zebranej na Wyspie Słodowej mogą zaprezentować się nie tylko zespoły muzyczne, ale też grupy teatralne, taneczne i kabaretowe. Wystarczy zgłosić organizatorowi chęć udziału w projekcie i podać kilka podstawowych danych (zasady zgłoszenia). Pod nazwą „Wyspa gier” kryje się osiem spotkań, w trakcie których można wypożyczyć gry planszowe, a w tajniki ich rozgrywania wprowadzą zaproszeni przez organizatorów animatorzy. Jest również propozycja dla lubiących aktywny odpoczynek. „Sportowa wyspa” pozwoli zainteresowanym sprawdzić swoje umiejętności w różnych - niekoniecznie olimpijskich – konkurencjach sportowych. W pierwszy weekend lipca na Wyspie można było postrzelać z łuku i spróbować swych sił w trójboju siłowym. W kolejne wakacyjne weekendy planowane są zawody w innych dyscyplinach; chętni mają nadto możliwość zagrać na Wyspie Słodowej w siatkówkę plażową i w bule (na odpowiednio przygotowanym torze

Plany są dużo większe. We współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, na Wyspie pojawił się wypożyczalnia książek, która ma działać podczas jeszcze podczas dwóch pierwszych tygodni sierpnia. Pamiętajmy jednak, że charakterystyczną cechą imprez plenerowych jest ich uzależnienie od kaprysów pogodowych. I jeżeli aura jest niesprzyjająca – zaplanowane imprezy mogą być odwołane. Dlatego warto na bieżąco sprawdzać informacje zamieszczane na wyspa.wroclaw.pl i na profilu facebooka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl