wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Startuje 3. edycja Programu FAST!
Już po raz 3. Wrocławskie Centrum Akademickie ogłasza nabór wniosków do miejskiego programu FAST (Fundusz Aktywności Studenckiej). www.wroclaw.pl
Już po raz 3. Wrocławskie Centrum Akademickie ogłasza nabór wniosków do miejskiego programu FAST (Fundusz Aktywności Studenckiej).

Już po raz 3. Wrocławskie Centrum Akademickie ogłasza nabór wniosków do miejskiego programu FAST (Fundusz Aktywności Studenckiej). Do 30 kwietnia studenckie koła naukowe, organizacje studenckie i nieformalne grupy studenckie mogą zgłaszać swoje projekty - najciekawsze z nich otrzymają dofinansowanie.  W tej edycji specjalnymi grantami wyróżnione zostaną dodatkowo dwa projekty, które związane będą z obchodami Roku Tadeusza Różewicza.  

Reklama

FAST – co to za program?

Fundusz Aktywności Studenckiej jest programem miejskim, zainicjowanym przez Prezydenta Wrocławia i ma na celu wspieranie przedsiębiorczości akademickiej, zaangażowania w rozwój badań naukowych, innowacyjności i kreatywności studenckiej.

Każdy projekt ma szansę na dofinansowanie na poziomie 5 tys. zł., a w sytuacjach wyjątkowych kwoty mogą być nawet wyższe, co pokazały poprzednie edycje.

„W ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału w Programie, studenci zaprezentowali wiele bardzo interesujących projektów. Zgłaszane pomysły zaskoczyły nas  nie tyko wysokim poziom merytorycznym, ale także kompleksowym podejściem do ich realizacji” - mówi Anna Gil, koordynator Programu FAST. - Komisja była również pod wrażeniem pomysłowości wdrożeniowej i potencjału organizacyjnego grup studenckich. Duże zainteresowanie Programem w dwóch pierwszych edycjach cieszyło nas tym bardziej, że pomimo utrudnień organizacyjnych  związanych z pandemią, studenci wykazywali ogromną inicjatywę i chęć działania”.

Warto wspomnieć, że tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na specjalne dwa granty, które zostaną przyznane projektom, inspirowanym postacią i twórczością Tadeusza Różewicza. Projekty te będą docenione w szczególny sposób, bo na realizację każdego z nich przeznaczono do 15 tys. zł. (!)

„W ten sposób chcielibyśmy w ramach Funduszu Aktywności Studenckiej świętować rok dedykowany temu znakomitemu twórcy, który był związany z naszym miastem” – wyjaśnia Anna Gil.

Czy warto podjąć wyzwanie i ubiegać się o dofinansowanie projektu w ramach FAST-u?

„Początki działalności naukowej są trudne, szczególnie na poziomie studenta. Atutem dotacji w ramach FAST-u jest to, że stawiane wymagania są dostosowane do możliwości młodego człowieka, rozpoczynającego swoją przygodę z nauką – mówi Jurand Domański, przewodniczący koła naukowego Clinical and Disseting Anatomy Students Scientific Club z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. -  Umożliwia to zapoznanie się z charakterem procesu wnioskowania i realizacji projektów grantowych -  co jak sądzę jest bardzo cenną lekcją na przyszłość - dająca wiedzę, potrzebną do realizacji coraz ambitniejszych i większych przedwsięwzięć.Kolejną zaletą dotacji miejskich jest fakt, ze ograniczenie stanowi jedynie kreatywność. Brak sztywnych oczekiwań dotyczących rezultatów projektu, umożliwia realizowanie barwnych, ciekawych inicjatyw, służących szeroko pojętym działaniom na rzecz społeczności, nauki i rozwoju osobistego.” – dodaje.

Koło naukowe Clinical and Dissecting Anatomy otrzymało w II edycji Programu dofinansowanie na projekt „Muzeum Anatomiczne Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - historia, nauka sztuka”, a artykuł o efektach ich działań w ramach projektu można przeczytać na naszej stronie 

Zapraszamy do składnia wniosków!

Szczegółowe informacje

Kontakt do osób odpowiedzialnych za Program 

Harmonogram tegorocznej edycji Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST)

  • 30 kwietna upływa termin składania wniosków
  • maj: weryfikacja formalno-prawna, posiedzenie komisji i rozstrzygnięcie konkursu
  • połowa czerwca: ogłoszenie wyników
  • czerwiec - lipiec: podpisanie umów z uczelniami na realizację projektów studenckich
  • 31 grudnia termin zakończenia realizacji projektów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl