wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Program FAST: Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu dla studentów
Program FAST: Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu dla studentów

Fundusz Aktywności Studenckiej koordynuje Wrocławskie Centrum Akademickie

Aż 174 tys. zł przeznaczono z budżetu Wrocławia przeznaczono na realizację 35 projektów w ramach Funduszu Aktywności Studenckiej. Rozstrzygnięto trzecią edycję programu wspierającego najbardziej pomysłowych studentów.

Reklama

Inicjatorem Funduszu Aktywności Studenckiej był prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Program pilotuje Wrocławskie Centrum Akademickie, miejska instytucja koordynująca współpracę miasta i środowiska uniwersyteckiego.

FAST zakłada dofinansowanie projektów opracowywanych przez młodych naukowców: koła naukowe, zespoły studenckie, grupy nieformalne. Podstawowa wysokość wsparcia finansowego to 5 tys. zł, ale w sytuacjach wyjątkowych może być ono wyższe. WCA ogłosiło właśnie laureatów trzeciej edycji programu.

Rok Różewicza

Do konkursu zostało zgłoszonych 101 projektów, to ponad dwa razy więcej niż w drugiej edycji (w pierwszej odsłonie konkursu było ich 36, a w drugiej - 45) z jedenastu wrocławskich uczelni publicznych i niepublicznych.

W tej edycji komisja konkursowa rozpatrywała też wnioski o dofinansowanie projektów dotyczących osoby lub twórczości Tadeusza Różewicza.  W 2021 roku mija 100. rocznica poety i dramaturga związanego z Wrocławiem. Ten rok jest jemu poświęcony. Na tę część projektów przeznaczono odrębne 30 tys. zł.

– Bardzo doceniamy zaangażowanie studentów, doktorantów oraz opiekunów kół naukowych, którzy w przygotowanie wniosków włożyli tak dużo pracy, czasu i entuzjazmu – komentuje Anna Gil, koordynator programu FAST – Proponowane projekty wyróżniały się pomysłowością i różnorodnością, wśród nich znalazły się m.in. inżynieryjno-techniczne, artystyczne, edukacyjne, z obszaru ochrony środowiska czy medycyny i zdrowia. Bardzo nas cieszą pomysły o charakterze społecznym, dzięki którym wrocławianie będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w ich realizacji, co z pewnością stanie się dla nich ciekawym doświadczeniem – dodaje.

Medycy i aktorzy docenieni

W sumie do dofinansowania wybrano 35 projektów, na których realizację przeznaczono 174 tys. zł. W bloku ogólnonaukowym najwięcej wyróżnionych projektów pochodziło z Uniwersytetu Medycznego (10) i Politechniki Wrocławskiej (7). Ale wszystkie uzyskały nie więcej niż po 5 tys. zł.

W bloku dotyczącym Tadeusza Różewicza trzy projekty firmują zespołu z Uniwersytetu Wrocławskiego, jeden ASP i jeden Akademii Sztuk Teatralnych. Ten ostatni – przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe Dramaturgii Współczesnej, uzyskał największe dofinansowanie – 14 tys. zł.

WCA/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl