wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe - wykład prof. Ryszarda Tadeusiewicza pt. "Automatyczne rozumienie obrazów"
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe - wykład prof. Ryszarda Tadeusiewicza  pt. "Automatyczne rozumienie obrazów"

9 stycznia 2020, Aula Gmachu Głównego PWr (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27), godzina 14.00.

Reklama

Gościem pierwszego w 2020 roku spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej  będzie prof. Ryszard Tadeusiewicz, wybitny specjalista z zakresu inżynierii biomedycznej.

Profesor w swojej pracy naukowej zajmuje się informatyką, biocybernetyką oraz inżynierią biomedyczną, w szczególności analizą, rozpoznawaniem i automatycznym rozumieniem obrazów medycznych. Jest uznawany za pioniera tych dziedzin w Polsce. Zbudował pierwszy polski system analizy i rozpoznawania obrazów CESARO. Jego publikacja „Sieci neuronowe” z 1993 roku jest jedną z częściej cytowanych prac z tej tematyki.

Prof. Tadeusiewicz trzykrotnie był rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Na swoim koncie ma 113 książek, których był autorem lub współautorem i ponad tysiąc publikacji naukowych, zajmuje się również popularyzacją nauki w mediach.

Na Politechnice Wrocławskiej prof. Ryszard Tadeusiewicz wygłosi wykład pt. "Automatyczne rozumienie obrazów". Spotkanie odbędzie się 9 stycznia w Auli Gmachu Głównego PWr (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 14.00.

Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem serwisu evenea.pl. [ZAPISY - LINK]

Więcej informacji pod adresem: Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl