wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. EIT+: Staże dla zainteresowanych ochroną klimatu

Doktoranci, pracownicy firm prywatnych i państwowych, urzędnicy, samorządowcy i pracownicy organizacji pozarządowych oraz instytucji badawczych mogą wziąć w międzynarodowych warsztatach dotyczących szeroko pojętej ochrony klimatu. Koordynatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Reklama

Multidyscyplinarne staże i warsztaty Pioneers into Practice organizowane są po raz szósty. W ramach projektu prowadzone są staże i warsztaty na temat m. in. innymi odnawialnych źródeł energii, transportu w miastach, zrównoważonego budownictwa i rozwoju, fotowoltaiki, zieleni miejskiej oraz ochrony przeciwpowodziowej, ograniczenie zużycia ciepła, urbanistyki.

Każdy z uczestników ma do zaliczenia dwa staże, krajowy i zagraniczny, po cztery tygodnie każdy, w instytucjach  - m.in. w firmach, ośrodkach badawczych, w których na co dzień realizowane są zadania lub doświadczenia dotyczące ochrony klimatu. Poza Dolnym Śląskiem w projekcie udział biorą instytucje z West Midlands (Wielka Brytania), Walencji (Hiszpania), Emilia-Romanii (Włochy), Hesji (Niemcy), Utrechtu (Holandia) oraz środkowych Węgier.

Celem warsztatów i staży jest wymiana doświadczeń oraz spotkania z ekspertami z różnych krajów. Zdobyte umiejętności i wiedza mogą być wykorzystywane przez uczestników projektu w ich własnym środowisku: uczelni, firmie, urzędzie, w zakresie rozwijania i wdrażania projektów, które dotyczyć będą efektywnej energetycznie gospodarki. Osoby biorące udział w przedsięwzięciu mogą otrzymają dofinansowanie sięgające 8 tys. euro.

Wrocławianin Michał Pająk, analityk i projektant gier, jeden staż zaliczył na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, drugi na budapesztańskim Uniwersytecie Technologii i Ekonomii.

- Zajmowałem się rozwojem gry dotyczącej wpływu ekstremalnych zjawisk pogodowych związanych ze zmianą klimatu na rozwój gospodarczy społeczności zamieszkujących doliny rzeczne. Spotkałem się z ekspertami w zakresie planowania przestrzennego, tworzenia polityk wodnych oraz modelowania systemów przeciwpowodziowych i irygacyjnych – relacjonuje młody wrocławianin. - Pokazywałem jak gry mogą być wykorzystywane w edukacji dorosłych oraz w jaki sposób można przetworzyć wiedzę na mechanizmy gry.

Rekrutacja trwa do 23 marca. Więcej informacji na internetowej stronie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl