wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. VIII edycja programu MOZART (2019/2020)
  6. Dr Piotr Stocki - BEKAR Sp. z o.o.: Projekt wzorniczy i ergonomiczny zdalnie sterowanego robota budowlanego o masie powyżej 3 ton.

Dr Piotr Stocki - BEKAR Sp. z o.o.: Projekt wzorniczy i ergonomiczny zdalnie sterowanego robota budowlanego o masie powyżej 3 ton.

Tomasz Wysocki,

Firma BEKAR Sp. z o.o. posiada obecnie 100% udziałów w spółce Advanced Robotic Engineering Sp. z o.o. która projektuje oraz produkuje zdalnie sterowane roboty do prac przemysłowych o wadze około 1 tony.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Dr Piotr StockiAkademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

O firmie

Spółka BEKAR w najbliższej przyszłości planuje stać się głównym dostawcą zrobotyzowanych rozwiązań dla branży budowlanej oraz przemysłowej za granicą dotyczącej dużych robotów wyburzeniowych o wadze ponad 3 tony, dzięki którym wzrośnie efektywność i bezpieczeństwo prac. Dostosowanie rozwiązań pod użytkowników umożliwi zmniejszenie zapotrzebowania na wykwalifikowaną siłę roboczą oraz podniesie jakość pracy, która stanie się atrakcyjna dla młodych pracowników.

Jako cel strategiczny firma obrała osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku, jako dostawca ciężkich robotów wielozadaniowych o wadze ponad 3 ton, dopasowanych do użytkowników, wykorzystujących najnowsze dostępne technologie, które zmniejszą koszty wykonywania prac oraz podniosą ich wydajność.

O projekcie

Pozytywne rezultaty wcześniejszych projektów realizowanych w firmie ARE (będącej obecnie w składzie spółki BEKAR), czyli pierwszego na polskim rynku maszyn budowlanych zdalnie sterowanego robota budowlanego, oraz opracowanie kolejnego modelu maszyny (oba projekty w ścisłej współpracy pomiędzy naukowcem a przedsiębiorcą) spotkały się z dużym zainteresowaniem rynku. Pewną luką w ofercie marki pozostaje maszyna o dużej mocy i większej niż poprzednie modele efektywności.

Projekt przewiduje opracowanie ciężkiego robota wielozadaniowy do prac przemysłowych i budowlanych o wadze ponad 3 ton. Projekt zakłada wykorzystanie nowatorskiego rozwiązania hybrydowego w zasilaniu maszyny, opracowanego przez firmę i unikalnego na skalę światową. Oba mniejsze modele w ofercie marki udało się powiązać stylistycznie pomimo zróżnicowanych gabarytów, założeń kinematycznych oraz układu.

Koncepcja utrzymania spójnej linii produktowej/wzorniczej jest wiodącym celem projektu. Wspólne działania w ramach projektu przekładają się na również  na dydaktykę, studenci wzornictwa angażują się w tematy realizowane wspólnie z przedsiębiorcą, zapoznają się z technologią, zapleczem technicznym oraz procesami wewnątrz przedsiębiorstwa.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Poprzednie wspólne doświadczenia przedsiębiorcy oraz naukowca, zrealizowane wspólne działania i namacalne efekty w postaci gotowych produktów, wzajemna znajomość potrzeb, ograniczeń, oczekiwań, które przekładają się na efekty.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl