wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. V edycja programu MOZART (2016/2017)
  6. Dr inż. Zbigniew Gołębiewski - MicroscopeIT: Opracowanie modułu interaktywnej segmentacji 3D wielowymiarowych danych obrazowych z mikroskopii w architekturze klient-serwer

Dr inż. Zbigniew Gołębiewski - MicroscopeIT: Opracowanie modułu interaktywnej segmentacji 3D wielowymiarowych danych obrazowych z mikroskopii w architekturze klient-serwer

Data publikacji: Autor:

Głównym celem MicroscopeIT Sp. z o. o. jest opracowanie przyjaznego dla użytkownika, działającego w chmurze systemu do przetwarzania i analizy obrazów mikroskopowych dla jednostek medyczno-diagnostycznych oraz naukowo-badawczych.

Reklama

 

 Dr inż. Zbigniew GołębiewskiPolitechnika Wrocławska

 

MicroscopeIT Sp. z o. o.. Jesteśmy spółką  technologiczną istniejącą od 2012, założoną jako spin-off przez grupę pracowników wydziału IT. Nasz zespół programistów pracuje w Polsce, jednak działamy na rynku globalnym.

Projekt dotyczy analizy wielowymiarowych danych obrazowych z mikroskopii z wykorzystaniem współczesnych technologii bazujących na chmurze obliczeniowej. Głównym celem tego projektu jest opracowanie koncepcji i wstępnej implementacji komponentów modułu wykorzystującego tzw. model 3D aktywnej siatki (ang. 3D Active Mesh). Model ten został opracowany i znajduje się w zasobach MicroscopeIT i wymagana jest jego adaptacja na potrzeby chmury obliczeniowej w modelu klient-serwer.

W ramach projektu planowane jest przedstawienie koncepcji:

  • podziału algorytmu 3D aktywnej siatki na moduł klienta i serwera wraz ze wstępną implementacją (we współpracy z zespołem programistów MicroscopeIT);
  • sposobu przechowywania i szybkiego dostępu do dużych danych wolumetrycznych opisujących 3D aktywną siatkę;
  • dedykowanego protokołu komunikacji między klientem i serwerem wraz ze wstępną implementacją (we współpracy z zespołem programistów MicroscopeIT).

W oparciu o rezultaty projektu planowane jest zwiększenie funkcjonalności produktu/usługi VIRTUM rozwijanej przez MicroscopeIT w postaci dodatkowego modułu segmentacji 3D wykorzystującego 3D aktywną siatkę.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Naukowiec i Przedsiębiorca mają już historię współpracy przy podobnym projekcie wspierającym partnerstwo uczelni i przemysłu. Wyniki poprzedniej współpracy były na tyle zadowalające Naukowca oraz Przedsiębiorcę, że postanowili oni ponownie spróbować podjęcia się wspólnej pracy nad zaawansowanymi technologicznie koncepcjami dotyczącymi aktywnej siatki.

Reklama