wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. IV edycja programu MOZART (2015/2016)
  6. dr inż. Maciej Zięba - bazy.danych: Opracowanie systemu do automatycznej konstrukcji modeli decyzyjnych na potrzeby oceny ryzyka pożyczkowego.

dr inż. Maciej Zięba - bazy.danych: Opracowanie systemu do automatycznej konstrukcji modeli decyzyjnych na potrzeby oceny ryzyka pożyczkowego.

bazy.danych oferują nowoczesne programy informatyczne dla banków, instytucji finansowych, parabanków i pośredników finansowych. Nasze programy obsługują wszystkie procesy biznesowe dotyczące kredytów, pożyczek, leasingu, pożyczek na niskie kwoty i chwilówek.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

 dr inż. Maciej Zięba

Politechnika Wrocławska

bazy.danych

Systemy przetwarzają setki tysięcy dokumentów, są wykorzystywane przez duże i małe instytucje finansowe. Wyróżnia nas fachowość i elastyczność w podchodzeniu do rozwiązywania problemów IT w branży finansowej.

O projekcie

W ramach projektu opracowane zostanie innowacyjne narzędzie do automatycznej konstrukcji modeli decyzyjnych na bazie danych uczących, wykorzystujące najnowsze  algorytmy uczenia maszynowego. Produktem końcowym będzie narzędzie, które umożliwi (wykorzystując jedynie dane o historycznych pożyczkach) automatyczne skonstruowanie modułu wspomagania decyzji w obszarze oceny ryzyka pożyczkowego. Istotą opracowywanego rozwiązania jest to, że potencjalny klient przedsiębiorcy otrzyma produkt, który umożliwi mu automatyczną konstrukcję modelu decyzyjnego dostosowanego do jego potrzeb wykorzystując jedynie dane przechowywane w jego bazach.  Z punktu widzenia Politechniki Wrocławskiej, czyli macierzystej uczelni naukowca, wzbogacona zostanie oferta prowadzonych kursów związanych z analizą danych o praktyczne przykłady z obszaru oceny ryzyka kredytowego.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Do współpracy z Przedsiębiorcą skłoniła mnie możliwość praktycznego wykorzystania opracowywanych metod uczenia maszynowego na rzeczywistych danych pożyczkowych. Dużo danych z obszaru ryzyka kredytowego dostępnych jest w różnych repozytoriach danych, jednak są one często przygotowane pod zastosowanie konkretnych rozwiązań. Wykorzystanie czystych, nieprzetworzonych danych weryfikuje w lepszy sposób jakość opracowywanych rozwiązań. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie współpracy jest też satysfakcja z komercjalizacji badań.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl