wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. I edycja programu MOZART (2012/2013)
  6. dr inż. Andrzej Grobelny - Ośrodek Techniki Jądrowej POLON: Inteligentne algorytmy sterowania wielosekcyjnym zasilaczem do generatora mikrofal.

dr inż. Andrzej Grobelny - Ośrodek Techniki Jądrowej POLON: Inteligentne algorytmy sterowania wielosekcyjnym zasilaczem do generatora mikrofal.

Staż związany jest  z pracami nad innowacyjnymi rozwiązaniami budowy zasilacza dużej mocy. Ośrodek Techniki Jądrowej Polon we Wrocławiu
Staż związany jest z pracami nad innowacyjnymi rozwiązaniami budowy zasilacza dużej mocy.

Staż związany jest bezpośrednio z pracami nad innowacyjnymi rozwiązaniami budowy zasilacza dużej mocy, a przede wszystkim jego inteligentnego systemu sterowania i zabezpieczeń. Zasilacz ten dedykowany jest głównie do zasilania generatorów mikrofal stosowanych w przemyśle w wielu jego dziedzinach, m. in. jako innowacyjny sposób utylizacji odpadów niebezpiecznych.

Reklama

dr inż. Andrzej Grobelny, Politechnika Wrocławska

Ośrodek Techniki Jądrowej POLON

O projekcie

Celem prowadzonych prac jest opracowanie algorytmu i układu sterowania zasilacza dużej mocy, który pozwoli zwiększyć moc zasilacza poprzez łączenie 2 lub więcej sekcji bloków zasilających . Z uwagi na to, iż są to zasilacze dużej mocy, sumowanie mocy wyjściowych jest trudnym i nietrywialnym zadaniem. Opracowanie algorytmu sterującego zaszytego w mikrokomputerze pozwoli na uzyskania dużo większych mocy wyjściowych płynnie regulowanych,  co w znacznym stopniu zwiększy stosowalność i konkurencyjność produkowanych zasilaczy. Dodatkowo, prowadzone są prace nad opracowaniem zabezpieczeń, które wpłyną na bezpieczeństwo pracy systemu. Po zidentyfikowaniu przez mikrokomputer sygnału stwierdzającego nieprawidłowość pracy przetwornicy, mikroprocesor, w zależności od poziomu na jaki zostanie zakwalifikowany sygnał alarmu, wykonuje jedną z dwu możliwych akcji. Wyłączanie przetwornicy w sposób normalny – poprzez automatyczne zmniejszanie mocy do 0, lub przy poważnym zagrożeniu, poprzez natychmiastowe wyłączenie awaryjne.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl