wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. WCA
  4. Miejski Program Wsparcia "MOZART"
  5. V edycja programu MOZART (2016/2017)
  6. Dr inż. Andrzej Grobelny - Blue Oak Ivnentions: Aktywny system wspierający bezpieczeństwo pracowników terenowych Blue eye 2

Blue Oak Ivnentions Sp. z o. o.  Firma badawczo-rozwojowa: - outsourcing działu B+R dla przemysłu, - dla uczelni i ośrodków badawczych: wdrażanie pomysłów do świata biznesu. Łączymy podaż kreatywności z popytem na nowości.

Reklama

 

Dr inż. Andrzej GrobelnyPolitechnika Wrocławska

Celem projektu jest zaprojektowanie, wytworzenie i uruchomienie innowacyjnej, nowej wersji urządzenia Blue eye o rozszerzonej funkcjonalności i zwiększonej niezawodności wspierającej bezpieczeństwo pracowników terenowych – Blue eye 2.

Zostaną wykonane prace mające na celu przeprowadzenie analizy zebranych danych z serii pilotażowej pierwszej prototypowej wersji urządzenia. Dane te pozwolą zaprojektować dedykowany system mikroprocesorowy wraz z peryferyjnymi układami elektronicznymi. To z kolei umożliwi opracowanie nowego programu w niskopoziomowym języku dedykowanego ulepszonej wersji urządzenia z nowymi cechami funkcjonalnymi.

Głównym celem projektu jest opracowanie i wdrożenie urządzenia Blue eye 2 dedykowanego dla grup zawodowych pracujących w strefach podwyższonego ryzyka. Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby i problemy pracowników terenowych, w tym przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej, osób pracujących w odosobnieniu (zatrudnionych przy pracach remontowych i konserwacyjnych), kuratorów sądowych, pielęgniarek środowiskowych, pracowników terenowych lasów i Parków Krajobrazowych. W sytuacji zagrożenia taka osoba będzie miała możliwość wezwania pomocy poprzez naciśnięcie przycisku lub dzięki opracowanym algorytmom sytuacji alarmowych (upadek, szarpanina, zerwanie urządzenia ze smyczy etc.).

Urządzenie autonomicznie wezwie pomoc, informując o lokalizacji użytkownika. Unikatową cechą przyrządu jest jego aktywny charakter, co oznacza, że system sprawuje pieczę nad pracownikiem w terenie. Komunikacja odbywać się będzie poprzez GPRS, wykorzystując technologie GSM i GPS. Dzięki współpracy ze stażystą, który posiada niżej wymienione kompetencje i doświadczenie, zostanie opracowane urządzenie Blue eye 2, gotowe do wdrożenia i produkcji na szeroką skalę. Udział naukowca w projekcie Mozart pozwoli na rozwinięcie portfolio produktów i usług oferowanych przez firmę oraz zwiększy jej konkurencyjność. Partnerstwo umożliwi również nawiązanie w perspektywie długoterminowej współpracy w ramach planowanych kolejnych projektów.

Co skłoniło naukowca i firmę do podjęcia współpracy?

Pan dr inż. Andrzej Grobelny dał się poznać w trakcie współpracy przy poprzednich projektach jako osoba o niezwykłych kompetencjach z zakresu elektroniki oraz systemów mikroprocesorowych. Ponadto dzięki dociekliwości, jak i kreatywnemu podejściu do stawianych przed nim wyzwań, jest osobą odgrywającą kluczową rolę w projektach badawczych i rozwojowych, kończąc z sukcesem powierzane mu zadania. Z tego też względu rozpoczynając projekt Blue-eye nie mieliśmy żadnych wątpliwości, iż chcemy realizować go właśnie wspólnie z Panem dr inż. Andrzejem Grobelnym.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl