9. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony od 25 maja

3 dni, 32 wystawców, 40 warsztatów i spotkań z autorami książek, nie wspominając o 10 książkach dla dzieci i młodzieży, które mają szansę na nagrodę prezydenta. W piątek 25 maja rozpoczyna się dziewiąta edycja Targów Książ­ki dla Dzie­ci i Mło­dzie­ży Dobre Strony. Impreza dla młodych czytelników potrwa do niedzieli 27 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym.


Wrocław przez lata był gospodarzem grudniowych Promocji Dobrych Książek (dziś Targów Dobrych Książek), więc logiczne było zorganizowanie równoległej imprezy, ale przeznaczonej dla tych czytelników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z książką. Targi Dobre Strony ruszyły w 2009 roku i od tamtej pory gromadzą małych i dorastających fanów książek. Tegoroczna edycja to trzy dni wypełnione spotkaniami i bezpłatnymi warsztatami, w których wziąć mogą udział wszyscy chętni (wystarczy się zapisać na stronie organizatora).

Czytaj też:

Pochwalcie się, co czytacie, a znajdziecie się w naszej galerii czytających wrocławian. Przynieście swoją książkę w ten piątek na Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia (będziemy w punkcie informacji), a zrobimy Wam zdjęcie. Szczególnie mile widziane pociechy z książkami, bo targi są ich świętem.

Nagroda Dobre Strony

W piątek 25 maja o 20.00 w Klubie Proza poznamy także zwycięskie książki w Nagrodzie Dobre Strony, która przyznawana jest w dwóch kategoriach – książka dla dzieci i książka dla młodzieży. Jury pod przewodnictwem Anety Wincencjusz-Patyny zwraca uwagę nie tylko na szatę graficzną, ale i merytoryczną zawartość. Zobaczcie nominowane w tym roku tomy.

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Kluby dyskusyjne / Dla dzieci / Spotkania z autorami / Targi / Dla rodziców
Termin od 25 maja 2018 do 27 maja 2018

Miejsce Wrocławskie Centrum Kongresowe

Zobacz

Warsztaty i zajęcia dla dzieci

Przez trzy dni Targów Dobre Strony zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym warsztaty. Do wyboru jest wiele opcji, choćby świetnie się zapowiadające zajęcia z ilustratorką Magdaleną Kozieł-Nowak, która w piątek 25 maja od 11.00 przybliży dzieciom świat wsi – hodowlę zwierząt, pielęgnowanie roślin, a najmłodsi będą mogli sami spróbować zrobić własną grządkę z papieru i posadzić na niej ulubione warzywa.

Jak ważna jest pierwsza pomoc w ciekawy sposób pokaże młodym czytelnikom Grupa Ratownictwa Medycznego PCK (kilka razy, m.in. w piątek 25.05 od 11.30).

Można poszaleć z kredkami przy okazji poznając Pawilon Czterech Kopuł (, nagrać dźwięki nieopodal Hali Stulecia i spróbować stworzyć z nich piosenkę (m.in. w piątek 24.05 od 15.00), poznać różne gatunki zwierząt w Tatrach (sobota 26.05 od 13.00), albo przenieść się do epoki lodowcowej i przyjrzeć życiu mamutów (niedziela 27.05, godz. 12.00). Nie wspominając o zajęciach detektywistycznych (sobota 26.05, 16.00).

Goście z Czech

W tym roku szczególnie ważni będą sąsiedzi, a liczne wydarzenia przygotowało Czeskie Centrum w Warszawie – partner tegorocznej edycji Targów.

W Centrum Kongresowym obejrzymy wystawę współczesnej czeskiej ilustracji dla dzieci „12 światów”, podczas której obejrzymy prace dwanaściorga współczesnych ilustratorów czeskich, w tym Galiny Miklínovej (stworzyła serię o Niedoparkach), Luci Lomovej, Venduli Chalánkovej, Lucie Dvořákovej.

Przygotowano też m.in. warsztaty komiksowe z czeską autorką komiksów i ilustratorką Lucie Lomovą, która pokaże dzieciom swoje prace i opowie, jak to jest być autorem komiksów (start sobota 26.05, godz. 16:00). Autorka jest w Czechach znana z historii dwóch małych myszek o imionach Anča i Pepík, które stały się tak popularne, że wydano ich przygody w wersji książkowej, a ostatnio także zekranizowano.

Dzieci bajki piszą

Jak co roku na Targi Dobre Strony ukazała się książeczka „A to moja bajka właśnie”, efekt konkursu na bajkę, w którym biorą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Z nadesłanych prac (w tym roku blisko 1000) wybierane są najciekawsze, które trafiają do książeczki, jaka co roku jest wydawana przez Wrocławski Dom Literatury. Tom można otrzymać przychodząc na Targi Dobre Strony.

Nocne sobotnie buszowanie w książkach

W sobotę, czyli w Dzień Matki Targi będą czynne do 22.00, więc można skorzystać z oferty, przespacerować się w pięknym otoczeniu Hali Stulecia i obejrzeć pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej. Na Targach Dobre Strony wydawnictwa zaprezentują ofertę nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych (m.in. Marginesy, LTW, Warstwy, Czeskie Klimaty, Znak, Format, Antykwariat Tomik), więc także rodzice mogą wybrać coś dla siebie.  Zgłoś uwagę