9. Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu [PROGRAM]

To wydarzenie od dziewięciu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających. Przygotowywane jest z myślą o osobach kochających podróże, inne kultury, a także światową kuchnię. To także doskonała okazja do spotkań z podróżnikami i wystawcami z różnych regionów Polski i z zagranicy. Wrocław ma również  na MTT swoje stoisko.

 • targi turystyczne

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • dzieci

  MTT 2016, fot.MTT

 • koziołek matołek

  MTT 2016, fot. MTT

 • hala stulecia

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • zespół ludowy

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • żołnierze

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • hala stulecia

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • miód

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • celnicy

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • wczasy

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • dzieci

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • targi

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • taniec

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • podróże

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • hala stulecia

 • wrocław

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • humanitarium

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • turystyka

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • piwo

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • pierwsza pomoc

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl

 • gogle 360 stopni

  MTT 2016, fot. mawi/wroclaw.pl


Na wrocławskim stoisku 24-26 lutego będą czekały na odwiedzających ciekawe i liczne materiały informacyjno-promocyjne o mieście oraz najważniejszych atrakcjach turystycznych Wrocławia –  foldery, ulotki, mapy a także miłe upominki, przygotowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będzie można m.in. zagrać w MONOPOLY JUNIOR i zostać fotografem wrocławskich krasnali lub odkryć w sobie żyłkę inwestora i kupować wrocławskie nieruchomości, biorąc udział w grze MONOPOLY WROCŁAW. 

Co jeszcze w ciągu trzech dni imprezy w Hali Stulecia zaciekawi, zaskoczy i uraduje przybywających na targi?

Festiwal Podróżników – globtroterzy, odkrywcy i gwiazdy

Dzięki 20 prezentacjom podróżników i odkrywców będzie można odwiedzić pięć kontynentów i przenieśc się m.in. na Bałkany, koło podbiegunowe, do Czarnobyla, na Filipiny, do Peru, Skandynawii, do Maroka czy na Islandię. Będzie gorąco, czasami mroźno, w opowieściach pojawią się lasy deszczowe, wulkany, a nawet strefy ciszy. Festiwal Podróżników to przede wszystkim wciągające opowieści, ciekawe osobowości i historie ludzi, których życie jest niekończącą się podróżą. 

Bohaterem MTT 2016 był niewątpliwie Aleksander Doba, fot. MTT 

Goście specjalni i Księgarnia Podrożnika – książki i opowieści

Organizatorzy  zaprosili tym razem na MTT do Wrocławia: Tomasza Michniewicza – dziennikarza, fotografa, reportażystę, autora książek i audycji w jednej osobie, a przede wszystkim człowieka, który podejmuje się niebezpiecznych projektów reporterskich i dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, oraz Szymona Radzimierskiego –  10-letniego łowcę przygód, który podróżuje po najdzikszych zakątkach świata, pisze bloga, a oststnio wydał swoją pierwszą książkę.

Kolejne „podrożnicze osobowości” to Aleksander Lwow, Krzysztof Rostek, Włodzimierz Ranoszek, Krzysztof Wielicki, Anna Borecka i Ewa Skut – w weekend targowy spotkają się ze swoimi wielbicielami i czytelnikami na księgarskim stoisku.

Nella – mała reporterka zrobiła w ubiegłym roku furrorę wśród młodych wielbicieli swoich książek, fot. MTT

Festiwal Kulinarny – podróże przez smaki świata

Kolejne ze sztandarowych wydarzeń MTT, czyli podróż dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje, czyli sztuka kulinarna, degustacje, prezentacje, konkursy i kucharze, którzy tworzyć będą wyjątkowe dania w obecności zwiedzających. Będą specjały wlłoskie, amerykańskie steki, japońskie sushi i wiele, wiele innych. Nie zabraknie rzecz jasna rodzimej kuchni – z Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Warmii i Mazur. Ostatni dzień targów będzie stał pod znakiem deserów, ciast, rzemieślniczych lodów, parzenia chińskiej herbaty oraz alternatywnego przygotowywania kawy.

W Hali Stulecia czekać będą również czekać wyroby regionalne, wc tym świeży chleb i miód prosto z ula, oryginalne tureckie słodycze, naturalne przyprawy, domowe pierogi, dziczyzna i słodycze.

Jak co roku, na MTT będzie smacznie w kuchniach świata, fot. mawi/wroclaw.pl

Konferencje i warsztaty branżowe – spotkania ze specjalistami

Nowinki branżowe i aktualne tematy wykorzystywania mediów społecznościowych w marketingu oraz potencjału VR w turystyce, do tego warsztaty marketingowe adresowane do hotelarzy i osób zarządzających obiektami noclegowymi – to także oferta tegorocznych MTT. Będzie też można poszerzyć wiedzę z zakresu sprzedaży turystyki przez internet. 

Sale Hali Stulecia podczas prelekcji, spotkań i warsztatów sa zazwyczaj wypełnione po brzegi, fot. MTT

Go blog! – poznaj polskich blogerów podróżniczych 

To nowość na targach – Go blog!, czyli próba zbliżenia wystawców oraz przedstawicieli branży turystycznej z blogerami podróżniczymi. Odbędzie się cykl szkoleń dotyczący nawiązywania kontaktów oraz efektywnej współpracy – z perspektywy zarówno blogera, jak i firmy, hotelu czy organizacji turystycznej. 

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Są na targach każdego roku. Wśród wyjątkowych nowości – minigolf pod sklepieniem kopuły Hali Stulecia. A także moc innych niespodzianek: Jurapark Krasiejów – muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka – magiczne miejsce kolekcjonujące opowieści, Kolejkowo – czyli największa makieta kolejowa w Polsce. Globtroterek z rodzicami – przygotowali specjalną grę targową dla dzieci i ich najbliższych. Podróżująca rodzina zorganizuje też warsztaty fotograficzne dla juniorów.

Dzieci są szczególnie mile widziane na MTT, fot. mawi/wroclaw.pl

Sporty nieolimpijskie, strefy regionalne i filmy


Rok 2017 będzie dla Wrocławia bardzo ważny, bo za kilka miesięcy rozpoczną się z Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – The World Games. Aby przybliżyć ideę tego wydarzenia oraz dyscypliny, w których będą rywalizować sportowcy, na MTT przygotowanie zostanie specjalne stoisko – z grami, konkursami i interaktywnymi atrakcjami dla każdego.
Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk pojawi się na MTT z filmem o Dolnym Śląsku, nakręconym w 360 stopniach – technologii, która stała się hitem i zdobywa coraz większą popularność wśród internautów i różnego rodzaju twórców. 

W roku The World Games we Wrocławiu spotkanie ze sportami nieolimpijskimi także na targach, fot. MTT 

Zobacz szczegółowy program MTT we Wrocławiu:

9. Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

9. Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

Wykład / Spotkania / Warsztaty / Targi / Dla wszystkich
Termin od 24 lutego 2017 do 26 lutego 2017

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Zobacz też – 8. edycja MTT 2016 we WrocławiuZgłoś uwagę