Autobusy linii D zostaną skierowane w obu kierunkach przez ulicę Krzycką i Powstańców Śląskich, z pominięciem ulicy Sowiej, Skarbowców, Racławickiej, Gajowickiej i Hallera.Dla wzmocnienia oferty przewozowej na ulicy Skarbowców, w godzinach szczytowych zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 133:
- od około godziny 7:00 do około godziny 8:30 na trasie Krzyki - Gaj (pętla)
- od około godziny 15:30 do około godziny 17:30 na trasie Auchan - Brochów
Pasażerowie posiadający bilety okresowe zakupione przed dniem 1 lipca 2017 roku na linię D będą mogli dodatkowo podróżować autobusami linii 133 na trasie Walbrzyska - Powstańców Śląskich/Hallera - Wałbrzyska do końca czasu ważności biletu.
źródło: WTR UM