Wielki sukces uczniów Gimnazjum nr 13

13. Gimnazjum z Wrocławia w czołówce laureatów Azjatyckiej Olimpiady Destination – Imagination, która w tym roku odbywała się w Chinach. Nasi uczniowie zajęli 9. miejsce.

 • dzieci

  fot. kreatywnosc.pl

 • dzieci

  fot. kreatywnosc.pl

 • dzieci

  fot. kreatywnosc.pl

 • dzieci

  fot. kreatywnosc.pl


W olimpiadzie wystartowało 540 drużyn z Chin, kilkadziesiąt zespołów z całego świata, w tym pięć z Polski. Destination Imagination jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Olimpiada bazuje na koncepcji myślenia rozbieżnego zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci, młodzież i studentów do podejmowania procesu tworzenia - w oparciu o własne, mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości.

 

W tym roku drużyny stanęły przed wyzwaniem stworzenia innowacyjnego wynalazku, inspirując się jednym z czterech chińskich odkryć, które zmieniły świat: jedwab, druk, kompas lub latawiec. Młodzi ludzie przedstawili plusy i minusy swojego wynalazku, wskazując jego znaczenie dla ludzkości, oraz prezentowały swoje rozwiązanie w formie teatralnej historii osadzonej w ciekawym miejscu, opowiadającej o przygodach oryginalnych bohaterów.

Zgłoś uwagę