Bezpłatne porady z okazji Dnia Walki z Depresją

23 lutego obchodzony jest Międzynarodowy i Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, który ma zwiększyć świadomość na temat tego schorzenia, jego objawów, konieczności diagnozowania i leczenia. Z tej okazji Dolnośląskie Centrum Psychiatrii i Psychoterapii SUPER-ego organizuje dla osób zainteresowanych tydzień bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z ośrodka.  

  • (fotolia)


– Pracując na co dzień z naszymi klientami wiemy, jak wielki jest to problem i jak groźne mogą być skutki tej choroby – mówią przedstawiciele ośrodka. Dlatego zapraszają chętnych w dniach od 22 do 26 lutego na tydzień bezpłatnych konsultacji z psychologami i psychiatrami.

Jeśli coś niepokoi cię w zachowaniu twojego dziecka, lub sam albo ktoś z twoich bliskich czuje narastający smutek, apatię, lęk, nie powinien zwlekać – przekonują specjaliści. Teraz ma świetną okazję, żeby przyjrzeć się problemowi i go rozwiązać. Organizatorzy tygodnia bezpłatnych konsultacji zapraszają na spotkania dorosłych, dzieci i młodzież.

Ośrodek SUPER-ego mieści się we Wrocławiu, na ul. Gajowickiej 164/1. Na spotkania obowiązuje rejestracja pod nr 71 361 04 77. Więcej na stronie organizatora

Czym jest depresja?

Depresja jest długotrwałym zaburzeniem nastroju i emocji, które objawia się nie tylko smutkiem i przygnębieniem, ale też problemami z koncentracją, utratą zainteresowań, myślami samobójczymi, niską samooceną, zmniejszeniem apetytu i aktywności seksualnej oraz zaburzeniami snu - bezsennością lub nadmierną sennością. Szacuje się, że na świecie żyje ponad 120 mln ludzi chorych na depresję. Schorzenie to może dotyczyć nawet 17 proc. Polaków, w tym 10 proc. dorosłych. Bardziej podatne są na nie kobiety (chorują 2,5 razy częściej niż mężczyźni). 

Zgłoś uwagę