wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tarczyński Arena rozświetlona na żółto
Grupa studentek w białych fartuchach rozmawiających z kobietami o endometriozie (23.03.2024 galeria handlowej Magnolia Park) fot. wrocławski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland
Grupa studentek w białych fartuchach rozmawiających z kobietami o endometriozie (23.03.2024 galeria handlowej Magnolia Park)

W pierwszy dzień świąt Wielkiejnocy w godzinach od 20.00 do 23.00 Tarczyński Arena rozświetli się na żółto. Iluminacja jest zwieńczeniem trwającego miesiąc projektu informacyjno-edukacyjnego Yellowomb. Dla kobiet chorych na endometriozę.

Reklama

Projekt Yellowomb realizowany jest w jednym: aby już żadna kobieta, która idzie do lekarza z bólem nie do wytrzymania, nigdy więcej nie usłyszała, że taka jej uroda i że po ciąży jej przejdzie. Endometrioza to nie uroda, a lekarstwem na nią nie jest ciąża.

Studenci medycyny, którzy działają w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, przez cały marzec prowadzili kampanię informacyjną o tej chorobie. Swoje działania kierowali nie tylko do kobiet – tych zdrowych i tych chorych na endometriozę – ale też do lekarzy.

Tarczyński Arena rozświetlona na żółto

Zwieńczeniem działań wrocławskich studentów medycyny jest rozświetlenie Tarczyński Arena na żółto przez trzy godziny: od 20.00 do 23.00. Kolor ten symbolizuje walkę z endometriozą.

Marzec miesiącem świadomości endometriozy

Wrocławscy studenci w ramach projektu przeprowadzili dziesiątki rozmów o endometrozie z kobietami w różnym wieku (w sobotę 23 marca w galerii handlowej Magnolia Park). Tłumacząc charakter choroby studenci pokazywali modele anatomiczne.

Rozdawane były też ulotki z informacjami o objawach endometriozy oraz gdzie szukać pomocy podczas procesu diagnostycznego.

A w kwietniu podcast

Studenci zapowiadają, że na początku kwietnia opublikują na Spotify podcast o endometriozie. Znajdziecie go na kanale „Bez znieczulenia”, prowadzonym przez wrocławski oddział IFMSA-Poland.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl