4. Konkurs filmowy „Wkręć się w dobre relacje”

Konkurs filmowy „Wkręć się w dobre relacje”

Redakcja www.wroclaw.pl,

materiały promocyjne konkursu „Wkręć się w dobre relacje” materiały prasowe organizatorów
materiały promocyjne konkursu „Wkręć się w dobre relacje”

Wkręć się w dobre relacje i nakręć film! Lubisz siebie, lubisz ludzi a wzajemne relacje są dla ciebie ważne? Nakręć o tym film, niech zobaczą go inni! Do dzieła! Konkurs „Wkręć się w dobre relacje” organizowany jest w ramach Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji. Ambasadorką edycji głównej została Sonia Bohosiewicz, natomiast edycji 5♥︎10♥︎15 Sara Egwu James.

Informujemy, iż Organizator Konkursu podjął decyzję o unieważnieniu konkursu na podstawie Rozdziału XIII pkt 3 Regulaminu Konkursu na film „Wkręć się w dobre relacje!” organizowanego w ramach „Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności”.

Rok Dobrych Relacji Wrocław 2022

Nikt z nas nie jest samotną wyspą, chociaż wielu tak właśnie się czuje. Samotność to nie tylko pusty dom i milczący telefon. Możemy czuć się osamotnieni wśród ludzi – w szkole, w pracy, w rodzinie. Samotność nie wybiera – dotyka dzieci, seniorów, wykształconych, bezrobotnych, ludzi sukcesu. Tych zamkniętych w sobie i tych z tysiącem znajomych na Facebooku.

Samotność to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Ostatnie dwa lata – pandemia, izolacja, zdalna praca i nauka – pokazały, jak ogromnym problemem społecznym są osamotnienie, wyobcowanie, brak więzi społecznych. Dobra wiadomość jest taka, że z samotności można wyjść. Jak? Budując dobre relacje. Otwierając się na innych. Zauważając ludzi wokół. Budując mosty między naszymi samotnymi wyspami.

Organizatorem inicjatywy jest Wydział Promocji i Turystyki UM Wrocławia.

/>>Wkręć się w dobre relacje!<>Wkręć się w dobre relacje!<
Powiększ obraz: Sonia Bohosiewicz, Ambasadorka konkursu Wkręć się w dobre relacje materiały organizartora
Sonia Bohosiewicz, Ambasadorka konkursu Wkręć się w dobre relacje

• Materiał wideo (od 30 do 90 sekund) powinien stanowić własną interpretację istotności zagadnienia jakim jest tworzenie wspólnot oraz podkreślać wagę relacji społecznych, w których nikt nie powinien czuć się osamotniony. Film może również nawiązywać do sytuacji, w której znalazł się świat po wybuchu wojny w Ukrainie. Nagranie nie musi zawierać elementów pozwalających na jednoznaczne powiązanie go z Wrocławiem, ale ich uwzględnienie będzie dodatkową wartością.
  • Najlepszy film zostanie wykorzystany m.in. do promocji kampanii społecznej „Wrocławski Rok Dobrych Relacji – Przeciw Samotności”. Będzie także prezentowany w telewizji, Internecie, w kinach – trafi do tysięcy odbiorców i być może odmieni czyjeś życie.
  • Termin zgłaszania prac upływa 31.05.2022 (12.00).
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10.06.2022.

Załączniki do konkursu dla dorosły

Gdzie zgłaszać prace

Prace konkursowe wraz z dokładnie i czytelnie wypełnionymi: Metryką filmu (załącznik nr 1 do Regulaminu) i Kartą zgłoszenia (załącznik nr 2 do Regulaminu) należy:

• przesłać mailem na adres: wpisując w tytule maila: Konkurs „Wkręć się w dobre relacje!”

lub

• przesłać internetową platformą do udostępniania plików (preferowany  dysk Google Drive, Dropbox)

lub

• dostarczyć na pendrive osobiście, listownie, kurierem w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2022 r. do godziny 12.00 pod adres: Wydział Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia (sekretariat) Przejście Żelaźnicze 1, 50-107 Wrocław

Konkurs „Wkręć się w dobre relacje! Edycja 5♥10♥15”

Nagrajcie wideo, przy którym będziecie się świetnie bawić i przy okazji pokażecie nam czym są dla Was dobre relacje. Możecie tańczyć, śpiewać lub robić po prostu to, co sprawia, że czujecie się razem dobrze. Fajnie, jeżeli uda Wam się powiązać wideo z Wrocławiem, ale nie martwcie się, gdyby to nie wyszło –  najważniejsi jesteście Wy!

Powiększ obraz: SARA JAMES EUROVISION, Ambasadorka konkursu  „Wkręć się w dobre relacje! Edycja 5 10 15” fot. Dawid Ziemba
SARA JAMES EUROVISION, Ambasadorka konkursu ?Wkręć się w dobre relacje! Edycja 5 10 15?

• Czas trwania filmiku: do 3 minut
  • Termin nadsyłania prac: 19. maja (12.00). Wyniki poznacie w wyjątkowym… Dniu Dziecka!
  • Nagroda: wejściówki do wrocławskich atrakcji, nagranie InstaStory lub Tik Toka (Wy wybieracie:)) z Sarą Egwu James oraz spotkanie z naszą Ambasadorką!

Gdzie zgłaszać prace

• przesłać mailem na adres wpisując w tytule maila: Konkurs „Wkręć się w dobre relacje! Edycja 5♥10♥15”

lub

• dostarczyć na pendrive osobiście, listownie, kurierem w nieprzekraczalnym terminie do 19 maja 2022 r. do godziny 12.00 pod adres: Wydział Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia (sekretariat) Przejście Żelaźnicze 1, 50-107 Wrocław