wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zabawki dla panter, trening medyczny kotików. Zobacz, co robili przyszli opiekunowie zwierząt we wrocławskim zoo

Podstawy zachowania zwierząt, metody ich szkolenia, żywienie i kształtowanie ich środowiska, a także edukacja i marketing – studenci podyplomowego kierunku opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych przyjechali z Krakowa na zajęcia praktyczne we wrocławskim zoo.

Reklama

Studia podyplomowe na kierunku opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych można ukończyć tylko w jednym miejscu w Polsce: na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Wiedzę z zakresu biologii, ekologii gatunków, podstaw profilaktyki weterynaryjnej, metod stosowanych w realizowaniu programów hodowlanych etc. zdobywają tam absolwenci studiów wyższych, którzy mają dyplom ukończenia co najmniej studiów pierwszego stopnia (inżynierskich lub licencjackich) lub studiów drugiego stopnia (magisterskich) lub jednolitych studiów magisterskich.

Krakowska uczelnia współpracuje z największymi ogrodami zoologicznymi w Polsce, w tym z zoo w naszym mieście.

Co robili przyszli opiekunowie zwierząt we Wrocławiu?

Jednym z elementów studiów dla przyszłych opiekunów zwierząt są zajęcia praktyczne i właśnie dlatego studenci przyjechali do Wrocławia.

Co dokładnie robili? ZOO Wrocław opisało to na swoim blogu:

  • O tym, co jedzą podopieczni wrocławskiego zoo opowiedziała studentom podyplomówki specjalistka do spraw żywienia zwierząt Karolina Kasprzak.
  • Kierownik Wydziału Ssaków Drapieżnych Paweł Sroka poprowadził zajęcia z kształtowania środowiska ogrodów zoologicznych. Pod jego okiem studenci zrobili zabawki dla panter śnieżnych: przygotowali kartony z ukrytymi w nich smakołykami, żeby urozmaicić ich otoczenie i dostarczyć ciekawych bodźców przygotowali m.in. zabawkę z węży strażackich. 
  • Milena Korzeluch, opiekunka ssaków drapieżnych w Sekcji Płetwonogie i Pingwiny, opowiedziała studentom o treningu medycznym kotików i fok. Prowadziła zajęcia z podstaw zachowania zwierząt i metod ich szkolenia.
  • Dyrektor Generalna Marta Zając-Ossowska poprowadziła ćwiczenia dotyczące marketingu i edukacji w ogrodzie zoologicznym.

Źródło: ZOO Wrocław

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl