wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jesienny spacer po wrocławskich parkach. Polecamy Skowroni, a przy okazji Stary Cmentarz Żydowski

Paulina z południa Wrocławia przysłała do redakcji zdjęcia z porannego spaceru po parku Skowronim. Nie możemy się powstrzymać przed pokazaniem ich wszystkim. Tak na zachętę i zupełnie bez powodu, bo są po prostu… Zresztą jakie są, każdy niech zobaczy sam. A przy okazji odkrywamy przed Wami inne wrocławskie parki.

Reklama

Parki to miejsca, gdzie jesień prezentuje się w najpiękniejszej odsłonie. W galerii pokazujemy zdjęcia ze Skowroniego, które otrzymaliśmy w tym tygodniu od czytelniczki Pauliny.

Park Skowroni leży na południu Wrocławia, pomiędzy al. Armii Krajowej, ul. Weigla, ul. Ślężną, ogródkami działkowymi, cmentarzem Żołnierzy Armii Radzieckiej i ul. Spiską. Najłatwiej dojechać do niego od strony ul. Ślężnej tramwajami numer 9 i 15 (przystanek Wiśniowa) lub od al. Armii Krajowej bądź Hallera autobusem numer 127 (przystanek Wiśniowa).

Więcej o nim przeczytacie w tekście z cyklu „Odkrywamy wrocławskie parki”.

Skowroni graniczy z parkiem Andersa, równie czarownym i bardziej kameralnym. Mieszkańcy tych okolic są rozpieszczeni, bowiem cztery przystanki tramwajowe dalej na południe mają park Południowy, który odkrywamy tutaj.

Jeżeli pójdziecie do któregoś (lub do wszystkich) na spacer w najbliższą niedzielę, możecie zajść na Stary Cmentarz Żydowski przy ul. Ślężnej, gdzie punktualnie w południe rusza oprowadzanie z przewodnikiem.

Na długi weekend polecamy ponadto inne opowiastki z cyklu o parkach:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl