Link do strony www.wroclaw.pl

  Rowerowy Maj

  Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

  Rowerowy Maj - uczniowie docierają do szkół rowerami Fot. Redakcja www.wroclaw.pl
  Rowerowy Maj - uczniowie docierają do szkół rowerami

  Zasady kampanii są proste - każdy przedszkolak i uczeń, który w maju aktywnie dotrze na zajęcia za pomocą roweru, hulajnogi itp., otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Klasy, szkoły oraz uczestnicy, którzy wykazali się najwyższą frekwencją aktywnego przemieszczania się otrzymują nagrody.

  Korzyści udziału w rywalizacji

  Poprzez kampanię:

  Chcesz dołączyć do kampanii?

  Rowerowy Maj jest skierowany do szkół podstawowych i przedszkoli. Zgłoszenie placówek  do rywalizacji odbywa się w systemie informatycznym, przeznaczonym do przeprowadzenia akcji. Szczegółowe informacje są przekazywane dyrektorom szkół i przedszkoli przez koordynatora Rowerowego Maja we Wrocławiu na początku roku kalendarzowego, w którym odbywa się akcja. 

  Chcesz zostać partnerem akcji?

  Dużą motywacją dla uczestników kampanii są nagrody od naszych partnerów, dlatego  serdecznie zachęcamy do wsparcia rywalizacji poprzez zasponsorowanie wejściówek na różnego typu atrakcje dla klas i grup przedszkolnych oraz dla uczniów i przedszkolaków wyróżnionych za udział w kampanii. 

  W zamian za otrzymane wsparcie oferujemy promowanie firm i instytucji na stronie internetowej oraz materiałach informacyjnych akcji (plakatach, dzienniczkach rowerowych dla uczniów).

  Koordynacją kampanii Rowerowy Maj we Wrocławiu zajmuje się Ewa Macała z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia, tel. 71 777 71 98, e-mail: ewa.macala@um.wroc.pl.

  Oficjalna strona kampanii

  Czytaj też: