wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Rowerzyści
 4. Promocja i edukacja
 5. Rowerowy Maj
Rowerowy Maj - uczniowie docierają do szkół rowerami Fot. Redakcja www.wroclaw.pl
Rowerowy Maj - uczniowie docierają do szkół rowerami

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Zasady kampanii są proste - każdy przedszkolak i uczeń, który w maju aktywnie dotrze na zajęcia za pomocą roweru, hulajnogi itp., otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Klasy, szkoły oraz uczestnicy, którzy wykazali się najwyższą frekwencją aktywnego przemieszczania się otrzymują nagrody.

Korzyści udziału w rywalizacji

Poprzez kampanię:

 • wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
 • promujemy zdrowy styl życia,
 • wspieramy samodzielność dzieci,
 • poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne,
 • dbamy o środowisko,
 • angażujemy środowiska lokalne – społeczne i biznesowe.

Chcesz dołączyć do kampanii?

Rowerowy Maj jest skierowany do szkół podstawowych i przedszkoli. Zgłoszenie placówek  do rywalizacji odbywa się w systemie informatycznym, przeznaczonym do przeprowadzenia akcji. Szczegółowe informacje są przekazywane dyrektorom szkół i przedszkoli przez koordynatora Rowerowego Maja we Wrocławiu na początku roku kalendarzowego, w którym odbywa się akcja. 

Chcesz zostać partnerem akcji?

Dużą motywacją dla uczestników kampanii są nagrody od naszych partnerów, dlatego  serdecznie zachęcamy do wsparcia rywalizacji poprzez zasponsorowanie wejściówek na różnego typu atrakcje dla klas i grup przedszkolnych oraz dla uczniów i przedszkolaków wyróżnionych za udział w kampanii. 

W zamian za otrzymane wsparcie oferujemy promowanie firm i instytucji na stronie internetowej oraz materiałach informacyjnych akcji (plakatach, dzienniczkach rowerowych dla uczniów).

Koordynacją kampanii Rowerowy Maj we Wrocławiu zajmuje się Ewa Macała z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia, tel. 71 777 71 98, e-mail: ewa.macala(at)um.wroc.pl.

Oficjalna strona kampanii

Czytaj też:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl