Druga edycja kampanii Rowerowy Maj

To będzie już druga wrocławska edycja kampanii „Rowerowy maj”, która promuje zdrowy trybu życia poprzez popularyzację roweru jako środka transportu. W ubiegłym roku w kampanii wzięło udział blisko 4000 uczniów z 24 szkół podstawowych. Do tej edycji szkoly mogą się zgłaszać jeszcze do 17 lutego 2017 r.

  • Rowerowy maj

    Przy najlepszej szkole powstanie zadaszony parking dla rowerów

  • Rowerowy maj

    Przy najlepszej szkole powstanie zadaszony parking dla rowerów


Kampania trwa od 4 do 31 maja 2017. Jej zasady oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczestnikami konkursu. Każdy uczeń, który podczas trwania zabawy przyjedzie do szkoły aktywnie, czyli na rowerze, rolkach, hulajnodze itp., otrzyma znak „X” w dzienniku rowerowym oraz 2 naklejki. Prostokątną wklei do indywidualnego dzienniczka rowerowego, a okrągłą na klasowy plakat.

W ubiegłym roku wrocławscy uczniowie wykonali ponad 35 tysięcy podróży do i ze szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach itp.  Na zdjeciu szkolny parking rowerowy przy ul. Wietrznej

W trakcie kampanii wyłoniona zostanie:

  • najbardziej „rowerowa” szkoła
  • najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole

O wyniku szkoły czy klasy zadecyduje suma wszystkich wykonanych dojazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich możliwych dojazdów w danej szkole czy klasie. 

Dla najlepszej klasy z każdej ze szkół przewidziano nagrody w formie biletów wstępu do centrum sportu lub rozrywki. Każdy uczestnik, który przyjedzie chociaż raz na rowerze, otrzyma upominek. 

Zgłoszenia szkół do 17 lutego!

Zaproszenie do zgłoszenia zostały już wysłane do Dyrektorów Szkół Podstawowych. Warunkiem udziału w kampanii jest nadesłanie do 17 lutego 2017 r. wypełnionego zgłoszenia (w załączeniu druk) na adres mariola.lazanowska@um.wroc.pl i  artur.wesolowski@um.wroc.pl. Ostateczną listę szkół biorących udział w kampanii ogłosimy do końca lutego. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 71 777 87 59, 71 777 86 48.

Formularz zgłoszeniowy plik .doc

Regulamin kampanii plik .pdf

Pomysłodawcą „Rowerowego maja” jest miasto Gdańsk. W tym roku po raz drugi kampania będzie miała charakter ogólnopolski. Wdrażać ją będzie m.in. Warszawa, Kraków, Zamość, Gdynia, Sopot, Tczew czy Puck.Zgłoś uwagę