wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Bezpiecznie do szkoły

Bezpiecznie do szkoły to miejski program, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły, jak również zachęcanie rodziców, młodzieży oraz dzieci do tego, aby docierali do swoich placówek rowerem, na hulajnodze lub pieszo, zamiast samochodem.

Reklama

W ten sposób chcemy zwiększyć wiedzę mieszkańców Wrocławia na temat bezpiecznego poruszania się po mieście, aby dzieci mogły samodzielnie docierać do szkoły, a przede wszystkim by rodzice zaufali, że nie muszą dzieci odwozić samochodem pod same drzwi placówki.

Całoroczny program składa się z kilku etapów oraz działań

1. Oznakowanie z zebrą 

odświeżane jest oznakowanie poziome, tworzone są dodatkowe azyle dla pieszych, wysepki oraz sygnalizacja świetlna.

2. Bezpieczny 1 września 

w dniu 1 września, ale też przez pierwsze dni roku szkolnego Straż Miejska czuwa na przejściach dla pieszych przy szkołach

3. Szkolna ulica 

ulice przed wybranymi wrocławskimi szkołami są wyłączona z ruchu na pół godziny przed pierwszą lekcją.

4. Rowerowy Maj 

kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów

5. Warsztaty, szkolenia, spotkania z uczniami

6. Badanie potrzeb wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców

Obejmuje również działania edukacyjne na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, które już od kilku lat we wrocławskich szkołach prowadzi Biuro Zrównoważonej Mobilności. W każdym roku prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz dla uczniów na temat bezpiecznej jazdy rowerem. Realizowany jest także rozszerzony kurs przygotowujący do egzaminu na Kartę Rowerową. W zajęciach edukacyjnych wykorzystywane są m.in. materiały multimedialne i filmowe.

Program Bezpiecznie do szkoły realizowany jest przez Biuro Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu oraz Straż Miejską.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl